Чи безпечна імплантація зубів?

Який вигляд має зубний імплант.

Про процедуру імплантації зубів відомо буквально все. Але деякі пацієнти й досі не впевнені, чи безпечно ставити імплант, та продовжують носити протези. Також є думка, що імпланти можуть не приживитися, та викликати ускладнення. Ми вирішили внести ясність в дану оману.

Що таке імплантат?

Імплантат —металевий каркас або штифт, що вживляється в кістку нижньої або верхньої щелепи. Після установки імплантата на нього закріплюється зубний протез. Так як імплант вживляеться в кістку, він служить надійною опорою для штучного зуба.

Як встановлюється зубний імплант у щелепу.

Приживляємість імплантів

За статистикою, приживляємість зубних імплантатів складає біля 98%. Безумовно, мова йде про пацієнтів з повною відсутністю протипоказань. У 87% людей імплантати служать до 25 років. При цьому дотримується правильна гігієна ротової порожнини та проводиться професійна чистка раз на рік.

Імплантація зубів: боляче чи ні?

Перед імплантацією зубів лікар використовує місцеву анестезію. Завдяки якісним анестетикам цього буде достатньо, щоб без болю встановити декілька імплантів. Під час усіх маніпуляцій відчуття пацієнта схожі на ті, що і при звичайному лікуванні зубів. Якщо ви все одно відчуваєте страх, то хірург-імплантолог та анестезіолог запропонують вам седацію – медикаментозне введення у стан сну.

Медикаментозний сон використовується:

  • коли необхідна установка десяти і більше імплантів, з проведенням кісткової пластики;
  • якщо у пацієнта є алергія на місцеву анестезію;
  • при дентофобії, неконтролюємому рвотному рефлексі, психічних розладах.

Біль після процедури імплантації

Після закінчення дії анестетика пацієнт буде відчувати болісність та дискомфорт. Причини можуть бути різними, але це не свідчить про відторгнення імпланта.

  • Біль може мати пульсуючий характер, гострий, зжимаючий, ріжучий, приступоподібний в перший вечір після операції, що знімається знеболюючими засобами, які призначить лікар.
  • Больові відчуття можуть бути локальними, розлитими або прострілюючими.
  • Іноді може спостерігатися свербіж ясен в ділянці вживленого імпланта.

Набряк після операції

При відновленні цілого зубного ряду є вірогідність виникнення набряку  протягом трьох днів. Рекомендується в цей день не сідати за кермо. Також після імплантації протягом 14 днів не варто займатися спортом, піднімати важке, відвідувати солярій, баню, курити, вживати алкоголь.

Які можуть бути ускладнення?

При установці імплантатів основна категорія ускладнень — гнійні інфекції. Це можливо у випадках, коли лікарем не враховані протипоказання, а також при недотриманні основних нормативів антисептики та асептики. Тому дуже важливо, щоб така серйозна процедура як імплантація виконувалась досвідченим, професіональним хірургом-імплантологом, а матеріали та інструменти були сертифіковані.

Протипоказання до імплантації

Тимчасові протипоказання:

  • гострі інфекційні захворювання;
  • вагітність;
  • захворювання ротової порожнини та зубів: стоматит, гінгівіт, множинний карієс;
  • атрофія кісткової тканини (ця проблема вирішується аугментацією чи синус-ліфтингом).

Також до тимчасових протипоказань відноситься вік пацієнтів до 21 року – до цього віку кісткова тканина ще не закінчила своє формування.

Абсолютні протипоказання:

  • захворювання щитовидної залози;
  • онкологічні захворювання;
  • декомпенсовані патології легеневої та серцево-судинної систем;
  • цукровий діабет 1-го типу та 2-го декомпенсованого.

Замість заключення

Якщо лікар пропонує вам ставити зубні імпланти, але ви маєте сумніви по причині страху перед болісністю, попросіть лікаря розказати про хід процедури. Він розповість, як все буде проходити, чи боляче це і наскільки. Так ви зможете позбутися помилкових побоювань. Виберіть спеціаліста, з яким вам комфортно і якому ви могли би довіритись.

Сподіваємось, ми змогли відповісти на запитання: «Чи безпечна імплантація зубів?», і тепер ви впевнено почнете шлях до красивої посмішки!

Читайте також

Зубная щетка от Philips.
21.11.2022
До 25% знижки на продукцію компанії Philips, а саме електричні зубні щітки та іригатори. Пропозиція діє з 21.11.2022 до 30.11.2022...
Дівчина з акне на обличчі дивиться в дзеркало.
19.06.2024
Вітаміни для шкіри від прищів – питання, яке цікавить не тільки підлітків, а й багатьох дорослих, які зіткнулися з подібною...
Аппаратная процедура VelaShape III в медицинском центре Призма.
07.05.2019
VELA SHAPE III – РОЗКІШ ІДЕАЛЬНОГО ТІЛА, ЯКУ ВИ ЗОБОВ’ЯЗАННІ СОБІ ДОЗВОЛИТИ! Впевнені, у дитинстві майже кожна дівчинка мріяла про...
Запис на прийом
Адрес
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте