Пасти з екстрактами трав знижують ризик появи карієсу і пародонтиту

Зубна щітка і відкритий тюбик зубної пасти.

Коли йдеться про корисні та шкідливі інгредієнти в зубній пасті, експерти висловлюють думку, що в пастах з травами не міститься барвників, підсолоджувачів та консервантів. Відповідно, вони безпечніші. Нещодавно група індійських учених досліджувала три різні зубні пасти з екстрактами трав, оцінюючи їх вплив на ферменти, які відповідають за нормальний стан мікрофлори у ротовій порожнині.

Як показує статистика, 70% людей у ​​розвинених державах віддають перевагу пастам із травами. Вважається, що засоби, виготовлені на основі натуральних рецептів, мають більше корисних властивостей, ніж просто освіжаючі пасти.

Метою дослідження було порівняти антибактеріальні властивості паст із травами. Для цього обрали три пасти: Complete Care (Himalaya Herbals), Dant Kanti (Patanjali), Vicco Vajradanti (Vicco).

Зубні пасти різних виробників.

Для експерименту відібрали 45 студентів стоматологічного університету, які поділилися на 3 групи. Кожна група використовувала одну з перерахованих вище зубних паст. У ході дослідження відстежували зміни кислої та лужної фосфатази у слині протягом 28 днів. Проби слини у піддослідних брали 1, 7, 14, 21 і 28 день експерименту.

Рівень концентрації фосфатази слини – це маркер, що визначає запальні процеси та наявність пародонтиту. Рівень кислої фосфатази може говорити про процес утворення зубного каменю.

У всіх трьох групах відзначили зниження концентрації лужної та кислотної фосфатази у слині. Однак зубні пасти Vicco Vajradanti та Dant Kanti показали найкращий результат. Це говорить про значну ефективність паст із природними компонентами.

Пізніше та ж група вчених провела ще один експеримент. Доктор Кхайрнар та його колеги оцінювали вплив паст на рівень глюкози та pH у слині. Як відомо, підвищений вміст глюкози у ротовій порожнині призводить до карієсу. Разом з тим порушення pH-балансу прискорює цей процес. І тут зубні пасти з травами довели свою ефективність – їх використання знижує кислотність та концентрацію глюкози у крові.

Вибирайте правильні пасти і не забувайте раз на півроку проходити профілактичний огляд та робити професійне гігієнічне чищення – і тоді вашим зубам буде все по зубах!

Читайте також

Скидки для пациентов в день рождения!
30.05.2018
Дорогі іменинники, на честь Вашого дня народження медичний центр Призма дарує Вам одноразову знижку у розмірі 20% на послуги відділення...
Подарки к 14 февраля в Медицинском центре Призма.
13.02.2019
Іноді так буває, що придумати чи знайти подарунок складно, чи не вистачає часу. Ми подбали про це і пропонуємо Вам...
Стадии развития пародонтита.
04.12.2014
Більше 20 років наша стоматологічна клініка займається лікуванням запальних захворювань ясен. Проводить комплексне лікування, домагається стабілізації стану пародонту. Згідно з сучасними уявленнями,...
Запис на прийом
Адрес
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте