Порядок появи та зміни молочних зубів: таблиця

Дівчинка показує вирваний молочний зуб.

Батьки малюків завжди стурбовані періодом зміни молочних зубів. Адже цей процес тривалий і може супроводжуватися хворобливістю і навіть запаленням. Також мамам і татам важливо, щоб постійні зуби росли рівно. У нашій статті ми розповімо про порядок появи молочних зубів і їх зміні постійними.

Коли закладаються зубки?

Молочні зуби закладаються на 4-6 тижні внутрішньоутробного розвитку ембріона. З’являються зуби по-різному – у когось в 4 місяці, а у когось в 7 місяців. Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, важливо, щоб в раціоні в достатній кількості був кальцій. Адже саме він формує емаль зубів.

Який порядок появи перших зубів?

Перші зубки у немовляти.

У малюків порядок появи зубів такий:

  • Нижні центральні різці.
  • Верхні центральні різці.
  • Бічні нижні різці.
  • Бічні верхні різці.
  • Перші премоляри.
  • Ікла.
  • Другі премоляри.

Терміни зміни молочних зубів

Випадання молочних зубів у дітей приходить на початковий шкільний період – 6-7 років, повністю зуби змінюються на постійні в 11-12 років:

Назва зубу Час прорізування Час випадіння
Верхні зуби
Центральний різець 8-12 міс. 6-7 років
Боковий різець 9-13 міс. 7-8 років
Ікло 16-22 міс. 10-12 років
Перший премоляр 13-19 міс. 9-11 років
Другий премоляр 25-33 міс. 10-12 років
Нижні зуби
Центральний різець 6-10 міс. 6-7 років
Боковий різець 10-16 міс. 7-8 років
Ікло 17-23 міс. 9-12 років
Перший премоляр 14-18 міс. 9-11 років
Другий премоляр 23-31 міс. 10-12 років

Не варто переживати, якщо час появи перших зубів або їх порядок не такий, так як все індивідуально. Головне, на що варто звернути увагу – перші зубки повинні з’явитися до року. В іншому випадку, потрібно обов’язково показати дитину стоматологу.

Що робити, якщо зуби ростуть нерівно?

Йдеться про молочні зуби. При рості вони «стають» співмірними з величиною щелепи дитини. Іноді зуби не встигають за швидкістю розвитку щелепи і тоді вони можуть розсуватися, утворюючи щілини. Найчастіше проміжки симетричні і турбуватися нема про що, але, щоб виключити можливі проблеми, візит до стоматолога не завадить.

Набагато гірше, якщо дитина вибила зуб.

Зміна молочних зубів у дитини.

Чи варто лікувати молочні зуби?

Молочні зуби сильно схильні до карієсу. Деякі вважають, що не варто бити на сполох, адже потім з’являться постійні. Але це не так, адже постійні зуби дуже близько розташовуються до кореня молочних, а це може вплинути на їх розвиток. Тому, як тільки ви помітили темну плямку, запишіться на прийом до лікаря, який прийме рішення лікування карієсу.

На що звернути увагу при зміні зубів

Під час чищення зубів, стежте, щоб малюк не поранив ясна. Якщо молочний зуб стає рухомим, спостерігайте за ступенем рухливості, щоб вчасно його витягти для запобігання нерівного становища постійного зуба, який прорізується. В такому випадку краще не зволікати і вчасно звернутися до стоматолога.

Крім гігієни, стежте за харчуванням дитини – в його раціон повинні бути включені творог, сир, молоко, брокколі, шпинат, горіхи (зокрема, мигдаль), риба, бобові. Саме в цих продуктах міститься високий вміст кальцію.

Тепер ви знаєте порядок зміни молочних зубів і про те, на що варто звернути увагу. Клініка естетичної стоматології «ПРИЗМА» бажає здорових зубок вашим малюкам!

 

Читайте також

Полезные продукты для здоровья зубов.
17.10.2016
Отбеливание зубов — популярная процедура, ведь ослепительная улыбка украшает любого человека. Осветление зубной эмали можно провести с помощью различных технологий,...
Ксения после похудения.
03.11.2020
03.11.2020 Для того, щоб почати знижувати вагу, потрібна дуже сильна мотивація, бажання та підтримка До нас звернулася Ксенія та ось...
Жнщина примеряет капу Invisalign.
04.08.2015
Якщо  ви  хочете  отримати  красиву  посмішку  без  відчутних  змін  звичного  способу  життя,  то  Ваш  вибір  – Invisalign!  Клініка  естетичної  стоматології...
Запис на прийом
Адрес
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте