Поверхня жувальних зубів має складний рельєф. Бороздки і поглиблення на жувальних зубах називаються фісурами. Дані «ямки» важкодоступні для якісної гігієни, тому ризик виникнення карієсу на жувальних зубах дуже великий. Особливо схильні до поразки дитячі постійні зуби, тому дуже важливо вчасно вжити заходів, щоб захистити вразливу емаль.
Відділення естетичної стоматології медичного центру «Призма» запрошує ваших малюків пройти процедуру герметизації фісур. Це відмінний профілактичний метод проти карієсу.
Герметизація фісур – профілактика карієсу
Герметизація фісур зубів – стоматологічна процедура, спрямована на запечатування поглиблень для запобігання виникненню карієсу і руйнування емалі. Даний метод абсолютно безболісний. В якості герметика застосовують рідкий пломбувальний матеріал, який містить кальцій і фтор, який сприяє живленню зубів, знижуючи ризик виникнення карієсу.
Показання до герметизації фісур:
- глибокі, вузькі фісури жувальних зубів на стадії розвитку емалі
Етапи процедури
Герметизація зубів у дітей проводиться в кілька етапів:
1. Підготовка
Фіссури ретельно очищаються від нальоту, обробляються антисептиком, висушуються, ізолюються від слини.
2. Обрабка емалі
Другий етап полягає в обробці зуба праймером, який забезпечує краще зчеплення герметика з емаллю.
3. Герметизація
Безпосередньо герметизація зуба світлотверднучий герметиком.
4. Полірування і завершальна обробка
ПЗа допомогою полірування прибираються залишки матеріалу, зуб обробляється лаком з фтором.
Коли робити процедуру?
Щоб досягти максимального ефекту, герметизацію фісур у дітей необхідно провести відразу після появи постійного зуба. У віці 6-8 років герметизують моляри (шістки), в 10-11 років – премоляри (четвірки і п’ятірки), а в 12-13 років – другі моляри (сімки).
Як часто потрібно робити герметизацію зубів?
Відповідь на це питання є індивідуальною в кожному випадку. Все залежить від того, наскільки швидко стирається герметик. Хтось ходить з ним 3 роки, а комусь потрібно провести повторну процедуру вже через рік. У будь-якому випадку, профілактичний огляд обов’язковий кожні шість місяців.