Способи відновлення зубів

3D презентація відновлення зубів.

У розпорядженні сучасної стоматології є різні способи відновлення зубів, що дають змогу внести корективи в їхню форму, розміри, закрити відколи, тріщини, приховати щілини та інші дефекти, прибрати жовтий відтінок, а також повернути функціональність зубного ряду в тому разі, якщо один або кілька зубів будуть повністю втрачені. Завдяки комплексному і професійному підходу вдається забезпечити природний привабливий зовнішній вигляд посмішці і повноцінну жувальну функціональність.

Зараз зупинимося детальніше на тому, які варіанти відновлення зубів пропонує сьогодні стоматологія. Розпишемо їхні особливості, переваги та недоліки.

Необхідність у реставрації зубів: у яких випадках виникає

Причин, через які може знадобитися реставрація зубів, може бути кілька. До найпоширеніших відносять:

  • надмірне руйнування емалі, серйозні випадки карієсу, які з’явилися внаслідок неправильного догляду, несвоєчасного лікування;
  • наявність у яснах запальних процесів;
  • неправильне харчування, що передбачає надмірне вживання продуктів з високим вмістом цукру;
  • хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет, збої в обмінних процесах;
  • травми обличчя, що припускають пошкодження одного або декількох зубів і, відповідно, необхідність їх відновлення;
  • повна втрата зуба як унаслідок травми, так і з віком.Стоматолог показує варіанти імплантації зубів на макеті.

Усі ці прояви – це привід задуматися про те, які сучасні методи відновлення зубів існують, і про безпосереднє відвідування стоматолога. Якщо не приділити реставрації належної уваги, то можна завдати серйозної шкоди своєму здоров’ю загалом. Зокрема, відсутність або пошкодження одного, кількох зубів стане причиною неповноцінного пережовування їжі, що спричинить порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, розвиток різних хронічних патологій. А ще неправильно розподілене й підвищене навантаження на щелепу спровокує подальше руйнування зубного ряду, може спричинити запальні процеси в лицьових м’язах, сприяючи тим самим зміні овалу обличчя, появі асиметрії. Також руйнуватися буде і тканина ясен.

Щоб запобігти таким негативним наслідкам для власного організму, не нехтуйте візитами до стоматолога. Записатися на прийом до лікаря варто одразу, щойно ви виявите ті чи інші проблеми зі своїм зубним рядом. І пам’ятайте, що навіть для найскладніших випадків знайдуться способи лікування, що виявляться на практиці надзвичайно ефективними. Ті, що дадуть змогу відновити не лише функціональність зубів, а й їхню естетичність, додадуть вам відчуття впевненості в собі та своїй усмішці.

Способи відновлення зубів

Усі методи реставрації зубів, що пропонує сучасна стоматологія, можна розділити на 2 окремі групи:

  1. Прямі. Весь цикл робіт виконується повністю в ротовій порожнині пацієнта.
  2. Непрямі. Передбачають оновлення пошкодженого зуба шляхом протезування, встановлення коронок та інших ортопедичних конструкцій, імплантацією.

Розглянемо обидві ці категорії детальніше.

Особливості прямих методів реставрації зубів

До прямих методів відновлення зубного ряду відносять нарощування зубної тканини, пломбування каналів, а також реставрацію тканин з метою формування основи під встановлення коронки. У цьому разі відновлення виконується з використанням пломбувальних матеріалів. Її можна використовувати навіть у тому разі, якщо коронкова частина занадто зруйнована. В особливо складних випадках встановлюється штифт, після чого пошарово нарощується відсутня частина зуба з використанням світловідбивних композитних матеріалів. Результат у цьому разі вирізнятиметься високою естетичністю і більш ніж гідними показниками міцності.

Відновлення зубів з використанням мікроскопа.

У своїй більшості пряма реставрація виконується в такій послідовності:

  • Огляд стоматологом ротової порожнини з метою діагностики проблеми, визначення її складності, складання плану лікування, включно з підбором найбільш підходящих матеріалів.
  • Щоб мінімізувати дискомфорт пацієнта під час прямого способу відновлення зубів, виконується місцева анестезія.
  • Підготовка до реставрації. Передбачає облаштування порожнини, механічну, хімічну обробку всіх тих поверхонь, що були пошкоджені.
  • Відновлення верхньої частини зуба з використанням композитних матеріалів. Передбачає пошарове нарощування з пошаровою полімеризацією.
  • Обробка зуба з метою формування анатомічно правильної форми. На цьому етапі формуються фісури, правильна оклюзія.
  • Поверхневе шліфування для надання зубу гладкості, природного блиску.

Пряма реставрація передбачає відновлення зубів з мінімальними витратами часу і зусиль, а також буде невисокою за ціною. До того ж тут буде нетривалий відновлювальний період.

Особливості непрямих методів реставрації зубів

Непрямі методи відновлення зубів використовують тоді, коли не передбачається можливим реставрувати зубний ряд прямим способом. Передбачають використання спеціальних ортопедичних конструкцій, які виготовляють у зуботехнічних лабораторіях. За ціною подібні види реставрації дорожчі, оскільки передбачають використання дорогих матеріалів, переважно кераміки, а також складні у виготовленні. Тут попередньо виготовляється індивідуальний зліпок. Тільки так можна буде отримати конструкцію, яка згодом точно підійде пацієнтові.

Також у цьому разі варто бути налаштованим на досить тривале лікування і неодноразові візити до стоматолога. Це пов’язано з тим, що перед безпосередньою реставрацією також виконується низка підготовчих заходів, які передбачають виготовлення зліпків, пломбування каналів, виготовлення протезів, їх підгонку. І тільки вже після цього виконується сама установка.

Але незважаючи на вищу ціну і досить тривалий процес установки, непрямі способи реставрації зубів надзвичайно затребувані в сучасній стоматології. З їхньою допомогою можна отримати міцні, естетичні конструкції, які прослужать пацієнтові не одне десятиліття. При цьому відрізнити протези, імпланти, вініри від природних зубів візуально неможливо.

Підбір кольору для відновлення зубів непрямими методами.

Найпоширеніші способи відновлення зубів

Сьогодні стоматологія найчастіше використовує на практиці такі види відновлення зубів:

  1. Реставрація пломбувальним матеріалом. Проводиться в тому разі, якщо видима частина зуба зруйнована менше, ніж на 50%. Передбачає використання фотополімерів і склоіонного цементу. Таким способом за один візит до стоматолога можна відновити один або два зуби.
  2. Реставрація вкладками. Передбачає використання індивідуально виготовленого мікропротеза, яким замінюють безпосередньо зруйновану частину зуба. Так відновлюється його цілісність і функціональні можливості. Також проводиться в разі, якщо коронкова частина зуба втрачена не більше ніж на 50%. Тут передбачається виконання індивідуального зліпка, що дасть змогу повторити анатомічно правильну структуру коронки і забезпечити її щільне прилягання, у такий спосіб унеможливлюючи подальше руйнування здорових тканин. Самі вкладки можуть бути виготовлені з композитних матеріалів, металу або кераміки.
  3. З використанням вінірів. Такий метод відновлення зубів передбачає використання тонких керамічних пластинок, які накладаються на зовнішню поверхню зуба з метою приховування візуальних дефектів, підвищення естетичності. Вініри також виготовляються за індивідуальними зліпками. На поверхні зуба закріплюються з використанням композитних складів. Під час професійного встановлення вони абсолютно непомітні на зубах.
  4. Протезування. Виконується з використанням коронок із цирконію або металокераміки. Дозволяє відновити зуб як частково пошкоджений, так і повністю зруйнований. Технологію реставрації, а також оптимальні матеріали, підбирає стоматолог, орієнтуючись на клінічну картину пацієнта. Отримана конструкція буде непомітною під час посмішки і забезпечить повноцінне пережовування їжі.
  5. Імплантація. Використовується в тому разі, якщо необхідно відновити повністю відсутній зуб. Являє собою найбільш довготривалий і надійний спосіб відновлення зубного ряду, але за ціною буде найбільш високим, а також вимагатиме від пацієнта неодноразових відвідувань.

Навіть у тому разі, якщо у вас відсутня досить значна частина зубного ряду, стоматологи медичного центру «Призма» підберуть для вас найбільш підходящий спосіб реставрації зубів і виконають всі роботи на високому професійному рівні. Щоб записатися на прийом до стоматологів, зателефонуйте нам або надішліть заявку через онлайн форму.

Читайте також

30 років разом з "Призма".
23.09.2024
Ми раді повідомити, що медичний центр Призма відзначає свій 30-річний ювілей! За ці роки ми стали надійним партнером у збереженні...
Портрет женщины, которая держит стоматологическую капу.
21.07.2023
Капи для відбілювання зубів: технологія та переваги Одним з інноваційних методів відбілювання зубів є капи. Це гнучкі “чохли” з медичного...
Наноробот в увеличенном виде.
31.07.2018
Сучасний світ стрімко розвивається і нові технології входять в наше життя. Реальністю скоро стане 3D друк тканин, штучний інтелект, нанотехнології,...
Запис на прийом
Адрес
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте