Стоматологія: від зубного хробака до нанороботів

Наноробот у збільшеному вигляді.

Сучасний світ стрімко розвивається і нові технології входять в наше життя. Реальністю скоро стане 3D друк тканин, штучний інтелект, нанотехнології, глобальне спрощення доступу пацієнтів до отримання медичної допомоги не тільки в своїй країні, але і в будь-якій клініці світу, яку вони виберуть, виходячи зі своїх фінансових можливостей і довіри до клініки.

Нанотехнології

Це область нових технологій, яку сьогодні освоюють багато галузей медицини та різні сфери бізнесу. На думку більшості наукових експертів, саме нанотехнології в медицині стануть основними в 21 столітті.

Стоматологія не є винятком, останні роки в ній активно розробляються і впроваджуються досягнення нанотехнологій і вчені прогнозують, що протягом наступних 50 років сформується і займе своє почесне місце нова галузь стоматології – наностоматологія.

Якщо говорити про історію, то наші попередники, які майже до середини 19 століття вірили, що причиною руйнування зубів був зубний хробак і лікування зубів проводили мандрівні лікарі і цірюльники, сьогодні були б дуже здивовані тим, що на службі лікаря стоматолога скоро стануть нанороботи.

Стародавня скульптура на тему стоматології. Початок нанотехнологій ( «нано», в перекладі з грецької означає карлик) було покладено фізиком Річардом Фейнманом, який в 1959 році отримав Нобелівську премію за пропозицію використовувати мікроскопічні наночастинки (по наношкале це 1 мільярд метра), мікрообладнання і нанороботів, які будуть проникати в живі структури на атомному рівні, виконувати найрізноманітніші лікувальні процедури і творити дива.

Сьогодні нанотехнології розвиваються і знаходять своє застосування в таких областях стоматології, як місцеве знеболення, нанодіагностика, відновлення зубів нанокомпозиційними матеріалами при карієсі і генералізованій стертості, усунення підвищеної чутливості емалі наноматеріалів, профілактичне відновлення твердих тканин зубів у дітей і дорослих при початковому карієсі (біоміметична регенерація) , використання наночасток для покриття зубних імплантатів, нано-відновлювальні кісткові цементи, нанооттіскні матеріали.

Ілюстрація на тему використання нанороботів у стоматології. Використання нанотехнологій дозволяє змінити підходи в діагностиці та лікуванні багатьох стоматологічних захворювань і робить послуги лікаря стоматолога більш профілактичними, ніж лікувальними і вимагають втручань.Нанороботи в сучасній стоматології.
Наностоматологія – це початок нової ери лікування пацієнтів без болю, майже досконала професійна гігієна завдяки використанню різних наноматеріалів, нанороботів і біотехнологій, що дозволяють відновлювати тверді тканини зубів на мікроскопічному рівні.

Використання наноматеріалів в стоматології

Медичний центр «Призма», слідуючи за інноваціями, пропонує послуги з профілактики карієсу у дітей і дорослих (метод біоміметичної регенерації), усунення підвищеної чутливості зубів і відновлення зубів при карієсі і генералізованій стертості з використанням наноматеріалів.

Тільки після ретельно проведеної діагностики лікарі-професіонали медичного центру, які пройшли навчання з використання нанотехнологій в стоматології, запропонують вам індивідуальну програму профілактики і лікування для вашого конкретного клінічного випадку і дадуть рекомендації по догляду за порожниною рота.

Прекрасним профілактичним вибором на сьогоднішній день є інноваційна система Innodent, яка добре зарекомендувала себе в часі і показує видимий, позитивний результат при обробці слабкої, не в повному обсязі дозрілої емалі у дітей (особливо при недосконалій гігієні у дитини), а також при початковому карієсі і підвищеній чутливості зубів у дітей і дорослих.

Використання технології Innodent у стоматології.

Медичний центр також пропонує програми по естетичній реставрації зубів при лікуванні множинного карієсу і системній генералізованій стертості зубів, основними клінічними проявами якої є значна втрата емалі та дентину, оголення коренів зубів і рецесія ясен.

Реставраційні роботи виконуються з використанням сучасних нанокомпозиційних матеріалів в одне або два відвідування з щадним і максимально зберігаючим тканини зубів підходом. Пломбування зубів проводиться по всій жувальній поверхні і в області коренів з одночасним відновленням втраченої висоти прикусу.

Частою причиною стирання зубів є бруксизм, який проявляється множинними сколами, прогресуючою втратою твердих тканин зубів в результаті підвищеного тонусу жувальних м’язів при тривалому емоційному стресі, великих фізичних навантаженнях. Лікування бруксизма, як і системної патологічної стертості, вимагає невідкладних стоматологічних втручань, так як при цьому страждають не тільки тверді тканини зубів, але також відбувається зниження висоти прикусу, спостерігаються патологічні зміни в скроневоніжнечелюстних суглобах, які супроводжуються болем, порушенням функції суглобів і підвищенням тонусу жувальних м’язів.

Ретельне комплексне обстеження пацієнта, правильна діагностика, гнатологічне дослідження перед реставрацією і використання нанокомпозиційних реставраційних матеріалів дозволяють отримати довгострокові позитивні результати.

Важливим етапом є період реабілітації після реставраційної роботи. У цей період максимальна увага приділяється пошкодженим скронево-нижньощелепним суглобам і підвищеному тонусу м’язів щелепно-лицьової області.

Обов’язковою є виконання комплексної реабілітаційної програми, яку призначають спільно лікар травматолог-ортопед і остеопат. Дуже хороші клінічні результати отримані при використанні сучасної терапії ударної хвилі в поєднанні зі спеціальними процедурами по міорелаксации м’язів не тільки щелепно-лицьової ділянки, а й проблемних зон тіла пацієнта. Адже кістково-м’язова система щелепно-лицьової області тісно пов’язана з організмом в цілому.

Обов’язковими після реставрації є регулярні огляди і носіння оклюзійної капи.

Підвищена чутливість зубів і системна патологічна стертість

Давайте розберемося, що ж таке підвищена чутливість зубів і чому вона виникає? Підвищена чутливість зубів є досить поширеною проблемою в стоматології і може проявлятися дискомфортом або навіть болем в одному або декількох зубах при впливі на зуби різних температур (холод, тепло) або певних речовин (кисле, солодке). Біль може бути гострою і раптовою, хоча і швидко проходить.

Що може бути причиною появи підвищеної чутливості?

1. По-перше, це занадто інтенсивна чистка зубів жорсткою зубною щіткою і абразивною зубною пастою, при якій емаль зменшується з поверхні зубів, роблячи зуб менш захищеним і чутливим. Надмірна чистка також призводить до опускання ясен (рецесії) і оголення коренів зубів, які теж можуть реагувати підвищеною чутливістю, так які в нормі повинні бути прикриті і захищені яснами.

Захворювання ясен.

2. Рецесія ясен і підвищена чутливість зубів часто бувають у людей, які страждають захворюваннями тканин пародонта, при яких спостерігаються запально-дистрофічні зміни в твердих і м’яких тканинах, що оточують зуби.

Зубний карієс.

3. Сколи, тріщини емалі і карієс теж часто супроводжуються підвищеною чутливістю зубів.

Повышенная чувствительность зубов.

4. Їжа, що містить кислі продукти, включаючи газовані напої (навіть ті, які не містять цукор), певні фрукти (цитрусові), фруктові соки, спортивні напої і їжа, що містить багато цукру. Тривале неконтрольоване використання ополіскувачів порожнини рота (деякі з них містять кислоти), тому краще консультуватися з фахівцем і вибирати нейтральні і ті, що містять фтор лікувально-профілактичні засоби.

Підвищена чутливість може бути у людей, які страждають рефлюксом, коли емаль руйнується під впливом потрапляючого в порожнину рота шлункового соку, або у вагітних при вираженому токсикозі і частій блювоти.

5. Підвищена чутливість зубів при патологічній стертості один з найбільш значущих і ранніх симптомів втрати тканин зуба. Частою причиною стертості є бруксизм і травматична оклюзія, які вимагають невідкладних стоматологічних втручань, так як при цьому страждають не тільки тверді тканини зубів, але також відбувається зниження висоти прикусу, спостерігаються патологічні зміни в скроневоніжнечелюстних суглобах, які супроводжуються болем, порушенням роботи суглобів і підвищенням тонусу жувальних м’язів. Частими скаргами, крім болю в суглобах, при патологічнії стертості і травматичній оклюзії, є часті відколи зубів і реставрацій, Ангулярний хейліт, зміна зовнішності – опущення кутів рота, вкорочення нижньої третини обличчя.

Оголення зубних коренів через захворювання ясен. Патологічна стертість зубів. Ретельне комплексне обстеження пацієнтів, правильна діагностика, гнатологічне дослідження перед реставрацією і використання нанокомпозиційних реставраційних матеріалів дозволяють отримати довгострокові позитивні результати. Реставраційні роботи виконуються з використанням сучасних нанокомпозиційних матеріалів в одне або два відвідування з щадним і максимально зберігаючим тканини зубів підходом.

Читайте також

Женщина с акне на лице указывает на него пальцем.
29.10.2019
Акне – це серйозна проблема, яка може значно погіршити якість життя. Крім фізичного дискофорту ці запалення викликають серйозні моральні страждання....
В макет стоматологической челюсти вставлены несколько дымящихся сигарет.
24.01.2014
Якщо ви палите, то напевно ваш стоматолог не раз звертав вашу увагу на проблеми в порожнині рота, пов’язані з цією...
Процедура ультразвукової чистки.
11.06.2024
Ультразвукова чистка обличчя – косметична процедура, призначена для видалення зі шкіри відмерлих клітин, жирного блиску та інших забруднень. Роботи виконуються...
Запис на прийом
Адрес
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте