Як підготувати дитину до візиту до стоматолога

Ні для кого не секрет, що стоматологічне здоров’я новонароджених, маленьких дітей і підлітків робить вплив на загальне здоров’я дорослої людини.

Хто відповідальний за результат лікування?

У батьків часто виникає питання: “Коли має бути перший візит дитини до стоматолога”?. Чи “впорається лікар з проблемами”? Чи “вдасться лікареві встановити контакт з їх дитиною”? Питання, звичайно, правомірні, але дуже часто відповідальність за результат лікування батьки перекладають виключно на лікаря. Якщо, при цьому, тато і мама дитини самі бояться стоматолога і озвучують усі свої “страхи” у присутності майбутнього пацієнта, позитивного результату лікування можна і не чекати.

ДОРОГІ БАТЬКИ! УСПІХ БУДЬ-ЯКОГО СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ (І ПЕРШОГО ВІЗИТУ) ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВАС: ЯК ВИ НАЛАШТУЄТЕ ДИТИНУ, ЯК ПІДГОТУЄТЕ, ЩО СКАЖЕТЕ…

Етапи підготовки:

  1. Перший візит дитини до стоматолога має бути плановий (після прорізування 16-20 молочних зубів) коли ще немає проблеми, нічого не болить. Це знайомство з лікарем, з кабінетом. Одні позитивні емоції – дитину “катають” в стоматологічному кріслі, показують багато цікавих “штучок”, розповідають, як правильно доглядати за зубами (використовуючи наочні посібники). Іноді одного ознайомчого візиту недостатньо, треба прийти кілька разів, щоб дитина почала довіряти лікареві, перестала побоюватися.
  2. Коли немає стоматологічних проблем (каріозних порожнин) візит дитини до стоматолога зводиться до профілактичних заходів (професійне чищення, герметизація фісур, фторуванні зубів). Це запорука стоматологічного здоров’я на довгі роки, при цьому ні страху перед лікарем, ні дискомфорту від маніпуляцій маленькі пацієнти не відчувають.
  3. Шановні батьки! Ніколи не говоріть вашим дітям, що їм у лікаря нічого робити не будуть, не обманюйте їх. Зайти в кабінет лікаря, сісти в стоматологічне крісло, відкрити рот, показати зуби, язик – це для дитини робота, іноді психологічно важка. Обов’язково щось робитимуть: “порахують твої красиві білі зубки”, “подивляться на твій рожевий язичок”, “почистять зубки щіткою, як ти це робиш удома”. Все треба обумовлювати. Але не вимовляйте, будь ласка, слово “боляче”. У словосполученні “бояче не буде” друге слово діти часто не чують. Починаються проблеми. Ваші умовляння після цих слів допомагають не відразу.
  4. Щоб контакт із стоматологом був позитивним в найближчий візит, підготуйте дитину вдома, пограйте з нею в “стоматолога”. Пляшка з водою, ватка, пінцет. постукайте по зубу, помийте водою, протріть ваткою зуб. Вистачає 10-15 хвилин в день декілька днів, і Ви самі здивуєтеся, як добре дитина сидить в кріслі у стоматолога, як вона чудово лікується.

Ми чекаємо маленьких пацієнтів в нашій клініці. Ми впевнені в тому, що і діти, і їх батьки залишаться задоволені об’ємом і якістю наших послуг!

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві