СНЩС. Ускладнення та їх вирішення

Організм людини – упорядкована багаторівнева біосистема, в якій виділяють молекулярний, клітинний, тканинний, органний і системний рівні організації.

Процеси, що відбуваються на всіх рівнях організації людини, завжди узгоджені між собою. Така узгодженість і координація відбуваються за рахунок процесів регуляції функцій організму людини, і можлива тільки за умови правильного функціонування кожної системи окремо.

Жувальний апарат

Функцію жування здійснює жувальний орган, який складається з декількох складових. Помилково вважати, що для повноцінного жування потрібні тільки зуби. Жувальний орган включає в себе – верхню і нижню щелепи, скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС), жувальні м’язи і м’язи шиї, що приводять у рух нижню щелепу, зуби, ясна і язик. В цілому, всі ці органи, які беруть участь в акті жування, можуть бути об’єднані поняттям жувальний апарат.

Здоров’я і функціональність жувального апарату в більшій мірі залежить від рівноваги між зубами, скронево-нижньощелепним суглобом і жувальними м’язами. Коли між цими складовими існує баланс, в цілому жувальний орган можна вважати здоровим. Як тільки відбувається дисбаланс в одній зі складових, то буде порушення функції жування і дисбаланс у всьому тілі і організмі людини.

Адаптація організму

Але наш організм має унікальну здатність до адаптації, внаслідок якої ми можемо не помітити проблему. Адаптація організму відбувається постійно, наприклад, для регуляції температури тіла при сильних морозах в навколишньому середовищі. Так само, процес адаптації включається при виникненні суперконтактів на зубах, або порушеннях взаємного розташування кісток черепа, дісфункції або вивиху СНЩС. Якщо співвідношення зубних рядів стає неправильним, внаслідок втрати зубів або реставрацій, нижня щелепа так само змінює своє положення, і слідом за нею міняється положення і в суглобі. Головка суглоба може розвернутися або дісталізіроваться. При цьому суглобовий диск стискається, і може бути витіснений вперед, сприяючи вивиху диска. Так само вивиху СНЩС сприяють і жувальні м’язи, які знаходяться в перенапруженому стані через те, що намагаються утримати нижню щелепу в «правильному» положенні.

Хронічний вивих суглоба

Вивих може відбуватися при будь-яких рухах нижньої щелепи – відкриванні та закриванні рота, тим самим стаючи хронічним.

Типовими симптомами вивиху СНЩС є клацання, хрускіт або неприємні відчуття попереду козелка вуха.

Головка суглоба з однієї або з обох сторін засувається всередину суглобової западини, починаючи тиснути на біламінарную зону суглоба, багату судинами і нервами, яка вже не захищена вивихнутим наперед диском. З’являється біль.

Якщо не лікувати

Якщо суглоб вчасно не почати лікувати, то диск починає деформуватися, фрагментуватися, стиратися. Зв’язка, що утримує диск, може бути розірвана або розтягнута. Після починається процес руйнування поверхні головки суглоба, яка буде рухатися без амортизації і пошкоджуватися. Клацання при цьому змінюються неприємним відчуттям хрускоту при відкриванні рота.

Але важливо ще те, що коли є порушення на рівні СНЩС, то це веде до порушення і інших суглобів нижче голови, вони адаптуються до нового положення СНЩС. В результаті – погіршення кровопостачання, лимф відтоку, защемлення нервових пучків, проблеми в роботі внутрішніх органів, а згодом – проблеми зі здоров’ям і працездатністю людини. Тіло в просторі знаходиться в вимушеному положенні, і на підтримку перевантажених м’язів навколо суглобів йде багато енергії з організму.

Дисбаланс в зв’язках СНЩС може викликати різні фізичні проблеми в організмі людини: погіршення слуху, дзвін у вухах, головний біль, мігрень – коли перетиснута скронева м’яз; проблеми із зором або сприняттям кольорів – коли перетиснута клиноподібна кістка; надмірне стиснення щелеп і напруга жувальних м’язів (гіпертонус), болі в щелепі при відкритті та закритті.

Симптоми гіпертонусу жувальних м’язів і / або порушень в СНЩС

  1. Підвищена чутливість зубів.
  2. Патологія твердих тканин зубів.
  3. Тріщини і переломи.
  4. Патологічна стертість зубів.
  5. Патологія пародонту.
  6. Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).
  7. Гіпертрофія жувальних м’язів.
  8. Відколи керамічних коронок, пломб.
  9. Компенсаторна гіпертрофія окістя в області кутів нижньої щелепи.
  10. Хрускіт, шуми в області СНЩС.
  11. Шум у вухах.
  12. Головні болі.
  13. Клиновидні дефекти.

З чого починати стоматологічне лікування СНЩС. Ударно-хвильова терапія.

Важливо стоматологічне лікування починати з розслаблення і відновлення тонусу м’язів. Через розслаблення жувальних м’язів відбувається потужне і одночасно м’яке налаштування скронево-нижньощелепного суглоба. Цього ефекту ми добиваємося за допомогою ударно-хвильової терапії (УХТ). УХТ – по суті, являє собою глибокий масаж на клітинному рівні. Під час проходження ударної звукової хвилі, заданої частоти по м’яких тканинах, відбувається спочатку їх різке стиснення, а потім розтягнення. Завдяки такому пульсуючому навантаженню, з м’язів знімається статична електрика і спазм, вона розслабляється, що саме по собі призводить до полегшення вже після першого сеансу.

У всьому світі методика УХТ позиціонується як неінвазивна біохірургія, так як дозволяє домогтися глибоких змін в структурі тканин і впливати на безпосередню причину патологічного процесу. Механізм дії УХТ на м’якотканинні структури пов’язаний з тим, що у вогнищі запалення змінюється проникність клітинних мембран. Здорові клітини мають еластичну мембрану з нормальною проникністю. При запаленні клітини мають змінену, напружену через внутрішньоклітинний набряк мембрану. М’які тканини, що складаються на 80% з води, пропускають енергію сфокусованої ударної хвилі. Еластичні мембрани клітин ударна хвиля не руйнує, проходячи через них. Під впливом високої енергії сфокусованої ударної хвилі в запалених тканинах відбувається гідростатичний удар, змінені при запаленні мембрани клітини руйнуються – відбувається так званий ефект кавітації (схлопування). Утворені при цьому речовини, діючи на нервові закінчення, підсилюють розпад медіаторів запалення і запускають регенераторні процеси.

Дія УХТ

  • посилення кровотоку в пошкоджених тканинах і стимулювання їх регенерації;
  • відновлення структури і еластичності зв’язок;
  • релаксація (розслаблення спазмованих м’язів);
  • усунення больового синдрому на тривалий термін;
  • прискорення обміну речовин, розпушення мікрокристалів солей кальцію і ділянок фіброзу, відновлення структури і еластичності зв’язок, усунення крайових кісткових розростань;
  • формування нової капілярної мережі – неоангіогенез протягом 96 годин після проведення процедури.

    Результат збалансованої роботи СНЩС.

    Збалансований СНЩС сприятливо діє на організм в цілому. При правильній роботі суглоба зникають такі проблеми як – головні болі, мігрені, безсоння, болі в шиї і спині, руках, ногах, колінах, порушення травного тракту, алергії, артрити, артрози, енурез, зневоднення організму. Збалансований скронево-нижньощелепний суглоб ліквідує фізичне напруження в м’язах щелепи, а так само дозволяє розсіяти негативні емоції, тривалий час утримуються в підсвідомості. Поліпшується якість життя: людина досягає гармонії і рівноваги свого тіла, йде гострий і хронічний стресс, втома. Правильне функціонування СНЩС діє сприятливо і тривалий час впливає на проблеми, пов’язані з болями і травмами, тривалими перенапруженнями.

    Виходячи з перерахованого, будь-яке стоматологічне втручання слід починати з огляду на можливу глобальну проблему, а не тільки ізольовану. Тобто, враховувати весь жувальний апарат і організм в цілому, а не тільки один зуб. Адже проникаючи в висоту, кількість зубів і стан прикусу ми руйнуємо всю адаптацію організму і вносимо зміни в стан тіла в цілому.

    Тому в медичному центрі Призма ударно-хвильова терапія застосовується на всіх етапах комплексного лікування пацієнтів.

    Усунути причини запаху з рота ви можете у стоматології на Подолі “Призма”.

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві