Ускладнення після видалення зуба

Рука стоматолога тримає видалений зуб.

У сучасній стоматології методи знеболювання при видаленні зуба зводять до мінімуму дискомфортні відчуття в процесі процедури. У той же час, необхідно пам’ятати, що видалення зубів – це повноцінна операція, яка супроводжується утворенням штучної рани, кровоточивістю і травматичним запаленням м’яких тканин навколо лунки.

Загоєння відбувається швидше, якщо вплив на ясна і кістку в процесі хірургічного втручання були мінімальні. Однак, як і при інших операціях, завжди існує ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

Найбільш часто зустрічаються:

  • Альвеоліт;
  • Луночкова кровотеча;
  • Парестезія.

Розглянемо більш детально кожне з цих ускладнень.

Альвеоліт

Виникає в разі, коли на місці видаленого зуба не формується необхідний для загоєння лунки згусток крові і туди потрапляє інфекція. Фактично – це запалення тканин лунки зуба.

Визначити наявність альвеоліту можна за болем в області видаленого зуба, через деякий час після видалення, по набряклих яснах і по залишках некротизованої тканини в лунці. Ці симптоми є тривожними, якщо з’являються на 3-4 день після видалення.

Причинами появи альвеоліту може бути як ослаблений імунітет у людини, недавно перенесена застуда, стрес, або занадто травматичне видалення зуба.

Хоч би якою була причина – відвідати стоматолога необхідно обов’язково, так як запущене запалення може привести до розвитку остеомієліту – запалення кісткової тканини щелепи.

Луночкова кровотеча

Може виникнути як відразу після операції, так і через кілька діб після неї.

Причин такої кровотечі – декілька:

  • активна дія біля лунки, наприклад, сильний тиск при чищенні зубів або накусування твердої їжі;
  • наявність в області лунки фізичного пошкодження: травма ясен, надлом альвеоли, розрив м’яких частин та ін .;
  • у пацієнта є такі захворювання, як гіпертонія або лейкоз.

Спосіб зупинки кровотечі залежить від причини її виникнення. Це може бути або накладення швів на рану, або використання спеціального тампона із засобом, що сприяє зупинці кровотечі.

Парестезія

Не таке часте ускладнення, як альвеоліт або луночкова кровотеча, але також може виникнути, якщо в процесі видалення зуба був пошкоджений нерв. Основний симптом парестезії – оніміння в області язика, підборіддя, щік і губ. Це явище може бути тимчасовим і триватиме до декількох тижнів. Однак при такому симптомі потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Читайте також

Молодая женщина умывается.
29.08.2018
Зволоження – один з основних етапів догляду за шкірою, він йде відразу за очищенням і тонізацією. На жаль, не всі...
Вагітна жінка лежить на ліжку.
25.03.2024
Акупунктура для вагітних – терапевтичний захід, дія якого спрямована на усунення болю, дискомфорту, забезпечення загального поліпшення стану пацієнток, які перебувають...
Растяжки на коже бедер.
10.08.2018
Розтяжки на тілі — річ, що засмучує, але не є небезпечною для здоров’я. Проте їхня наявність може викликати комплекси, через...
Запис на прийом
Адрес
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте