Запалення ясенного сосочка: причини та лікування

Запалення ясенного сосочка на верхніх яснах.

Проміжки ясен, що знаходяться між зубами, називаються ясенними (або міжзубними) сосочками. Їхня мета – захищати структури пародонту. Ця частина вразлива та дуже чутлива, тому м’які тканини легко пошкодити. З появою симптомів запалення необхідно звернутися до стоматолога.

Ознаки запалення міжзубного сосочка

Ілюстрація запалення ясенного сосочка.

Першою ознакою запалення є почервоніння м’яких тканин та кровоточивість, яка може спостерігатися при чищенні зубів та прийомі їжі. При цьому у ранку потрапляють бактерії, які провокують подальший процес.

Поступово запалення почне проходити самостійно, пошкодження заростатиме. Але поверхня м’якої тканини при цьому збільшиться і стане ще більш вразливою, тоді запалення почнеться знову. Тому займатися самолікуванням украй не рекомендується, інакше стоматологу буде складніше діагностувати причину та призначити адекватне лікування.

Причини запалення ясенного сосочка:

  • недостатня гігієна ротової порожнини – дуже складно вичистити наліт та залишки їжі з останніх зубів;
  • утворення зубного каменю;
  • пародонтит;
  • травмування зубною ниткою, щіткою, зубочисткою, гарячою або твердою їжею;
  • травми під час лікування зубів;
  • неправильний прикус;
  • авітаміноз;
  • зниження імунітету;
  • гормональні порушення;
  • цукровий діабет.

Лікування запалення ясен

Якщо причиною запалення ясенного сосочка стала незадовільна гігієна та зубний камінь, а запалення знаходиться на початковому етапі, то лікар запропонує вам провести професійне гігієнічне чищення. Після цього запалена ділянка додатково промивається та на м’яку тканину накладається антисептичний гель.

Професійне чищення зубів у стоматолога.

Якщо ж причиною є більш глибоке ушкодження навколозубних тканин – пародонтит, то крім гігієнічного чищення лікар проведе вектор-терапію пародонту, очистивши пародонтальну кишеню від бактерій та наситивши корінь зуба корисними речовинами. Запалення ясенного сосочка припиниться, як тільки буде усунуто причину.

Реабілітаційний період становить 2-3 дні, за цей час ясна має зажити. Для профілактики запалення рекомендується після кожного прийому їжі полоскати рот теплою водою, а також додатково використовувати однопучкову щітку, яка добре вичищає залишки їжі та наліт з міжзубного простору. Для запобігання запаленню у майбутньому рекомендується профілактика захворювань ясен.

Як полегшити симптоми в домашніх умовах

Ще раз повторимося, займатися самолікуванням не потрібно. Однак якщо до лікаря ви записалися наступного дня, а ввечері хочете полегшити стан, то можна пополоскати рот антисептичним розчином, для цього можна вибрати “Тантум Верде”, “Стоматофіт” або “Хлорофіліпт”. Також можна приготувати відвар із шавлії, ромашки чи евкаліпта.

 

Читайте також

Внимание!
01.02.2023
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні: 1) перебувати на військовому обліку: за задекларованим (зареєстрованим)...
Диетолог Марина Балас рекомендует правильное питание.
01.02.2021
  Пропонуємо рекомендації щодо повноцінного та збалансованого харчування, які включають необхідні для здоров’я вітаміни та мікроелементи, розроблені доктором дієтологом-нутриціологом Мариною...
Мальчик держит зубную щетку и улыбается.
01.09.2017
Досить багато мам та тат стикаються з проблемою чорних молочних зубів у малюка. У деяких дітей зуби темніють згодом, а...
Запис на прийом
Адреса
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25 метро «Поштова площа» (Подільський район)
Час роботи
Без вихідних 8:00 до 20:00
E-mail
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Телефони
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Задайте їх нашому фахівцеві

Заповніть обов'язкові поля

Надіслати
Зачекайте