Часті головні болі, запаморочення, порушення зору, болі в області хребта, дзвін у вухах – виявляється, ці та багато інших симптомів можуть бути викликані порушенням прикусу.
В даний час існують різні способи виправлення прикусу.
Займається цим нейром’язова (функціональна) стоматологія – наука, яка вивчає порушення в роботі м’язів, суглобів, зубощелепної системи в цілому, і пропонує безліч способів вирішення найрізноманітніших проблем ротової порожнини.
Тісний взаємозв’язок
При патології прикусу, коли верхня і нижня щелепи знаходяться в неправильному положенні відносно один одного, порушується робота скронево-нижньощелепного суглоба, що веде до перенапруження м’язів обличчя. Через це відбувається поворот другого шийного хребця – ви можете відчувати оніміння пальців рук, головний біль, з’являється остеохондроз.
Захворювання хребта ми звикли розглядати як наслідки сидячого способу життя, проте першопричина полягає в іншому.
[recomend_block]
Фахівці клініки естетичної стоматології «ПРИЗМА» стверджують, що порушення роботи скронево-нижньощелепного суглоба призводить до головного болю, а також до болів в шиї, шуму у вухах.
[/recomend_block]
На сьогоднішній день встановлено більше 50 порушень, пов’язаних з неправильним прикусом. Тому, основним завданням нейром’язової стоматології є виправлення даної ситуації – відновлення анатомічно правильного положення верхньої і нижньої щелеп відносно одна одної.
Що ж відбувається з м’язами?
Методики сучасної стоматології часто спрямовані на виправлення прикусу за допомогою звичайного вирівнювання зубів, не враховуючи фізіологічний стан м’язів, чим займається нейром’язова стоматологія.
М’язи найбільш сильно реагують на неправильне положення. Якщо довго тримати руку у витягнутому положенні, то її зведе від болю через кілька секунд. Так само себе почуває нижня щелепа при неправильному прикусі: м’язи постійно напружені, щоб її утримати. Як наслідок, виникає головний біль, а також біль у скронево-нижньощелепного суглоба.
Нейром’язова стоматологія вивчає роботу м’язів жувального апарату, а також пропонує різні способи лікування патологій. За допомогою електронейростімуляціі м’язи розслабляються і стирається м’язова пам’ять, адже лицьові м’язи при неправильному прикусі також «пам’ятають», що необхідно утримувати щелепу в вимушеному положенні. Якщо стерти пам’ять і розслабити м’язи, відновлюється їх довжина, яка була задана фізіологічно, завдяки чому нижня щелепа повертається на місце, а суглоб в своє нормальне положення.
Тому для досягнення не тільки естетичного, але і функціонально правильного результату нейром’язові процеси повинні бути враховані в стоматологічному лікуванні в цілому.
Ставтеся до свого здоров’я уважно і дбайливо, адже воно у вас одне!