Вітаміни для шкіри від прищів – питання, яке цікавить не тільки підлітків, а й багатьох дорослих, які зіткнулися з подібною проблемою. Висипання на обличчі, спині – досить неприємне явище. І в тому разі, якщо ситуація не надто серйозна, якщо прищі спостерігаються періодично і самі минають, то можна не звернути на неї увагу. Але якщо вони з’являються постійно, якщо їх багато, то це привід задуматися. Можливо, є проблеми в організмі зі шлунково-кишковим трактом, ендокринною системою. Але ще наявність висипань може бути свідченням нестачі вітамінів і мінералів.
Зараз зупинимося детальніше на тому, що ж робити в ситуації, що склалася, які симптоми можуть вказувати на авітаміноз. Поговоримо про те, які вітаміни потрібні для шкіри обличчя від прищів і в якому вигляді вони представлені на ринку.
Чому вітаміни так важливі для шкіри обличчя
Те, що шкіра потребує достатньої кількості вологи, напевно знає кожен, навіть діти. Але далеко не всі замислюються над тим, що їй також потрібні й поживні компоненти. І тут справа не тільки в запобіганні висипань. Вітаміни – обов’язковий компонент для поліпшення шкіри обличчя, підвищення її тонусу, пружності. Вони беруть безпосередню участь у:
- обмінних процесах, забезпечуючи їх анатомічно правильний перебіг;
- виробленні колагену, що відповідає за пружність і гладкість;
- формуванні захисного бар’єру, що дає змогу протистояти агресивним зовнішнім впливам.
Замислитися над тим, які вітаміни потрібні для красивої чистої шкіри обличчя, слід абсолютно кожному, хто часто стикається з прищами і чорними цятками, вугровим висипом, лущенням. На брак поживних речовин також вказуватиме в’ялість шкіри, її тьмяний, землистий колір. З подібними проблемами можна зіткнутися в будь-якому віці. Хоча, якщо говорити безпосередньо про висипання, то до них більше схильні підлітки. Багато в чому це пов’язано з гормональними змінами, не налагодженою роботою сальних залоз. Дорослі люди, які стежать за правильним харчуванням, часто не потребують додаткового прийому вітамінів. Все, що організму потрібно, він отримує з їжею.
Але, якщо все ж таки проблема є, то варто задуматися про те, які вітаміни потрібно пити для шкіри обличчя. Наситивши організм необхідною кількістю корисних речовин, ви зможете не тільки позбутися висипань, а й поліпшити загальний стан шкіри, продовжити її молодість і красу.
Особливості прийому вітамінів для проблемної шкіри
Перше, на що хочемо звернути вашу увагу, так це на те, що в жодному разі не можна приймати вітаміни самостійно. Спочатку необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Важливо встановити загальну клінічну картину, виявити, яких вітамінів не вистачає саме вашому організму. Тільки маючи повний анамнез, лікар підбере той вітамінний комплекс, який дасть найвищий результат у конкретному випадку.
Якщо не дотримуватися цієї рекомендації, якщо займатися самолікуванням, то ви ризикуєте посилити проблему, а також отримати низку супутніх проблем зі здоров’ям. Завдання – заповнити нестачу вітамінів, а не дістати гіпервітаміноз від самостійного прийому.
Тепер перейдемо безпосередньо до того, які вітаміни потрібні для шкіри.
Які вітаміни важливі для шкіри обличчя від прищів
У процесі боротьби з прищами та іншими висипаннями часто використовують саліцилову кислоту, а також препарати з антибактеріальним ефектом, що містять у своєму складі олії чайного дерева або евкаліпта, цинк. Ці засоби дають непоганий видимий ефект. Вони підсушують прищі, купірують запальні процеси. Але якщо проблема йде зсередини, то ви не зможете забезпечити з їхньою допомогою тривалий і стабільний ефект. Тільки усунувши її першопричину, в цьому разі ми говоримо про авітаміноз, можна буде повністю позбутися висипань.
Отже, які вітаміни потрібні для чистої шкіри:
- Ретинол (вітамін А). Це речовина, що має потужний антивіковий ефект. Тому препарати на її основі косметологи рекомендують тим, хто цікавиться питанням, які вітаміни потрібні для пружності шкіри обличчя. Ретинол здатний відлущувати зовнішні відмерлі клітини епідермісу, тим самим розкриваючи закупорені пори, унеможливлюючи розвиток у них запальних процесів. Також він нормалізує роботу сальних залоз, зменшує вироблення себума. За допомогою ретинолу активізується природне вироблення колагену організмом, а всі процеси регенерації прискорюються, шкіра швидко оновлюється. На ринку ретинол представлений у різних концентраціях. І цей момент обов’язково необхідно враховувати, щоб не нашкодити собі. Під час використання препаратів на основі ретинолу необхідно розуміти, що він підвищує чутливість шкіри до ультрафіолету: під час його використання рекомендується додатково застосовувати крем з високим показником SPF.
- Аскорбінова кислота (вітамін С). Це речовина, що забезпечує потужний антиоксидантний вплив на організм, включно з боротьбою з вільними радикалами. Ще він здатний надавати легкий відлущувальний ефект, тим самим знижуючи видимість рубців, що залишилися після акне, вирівнюючи мікрорельєф шкіри. Також використання аскорбінової кислоти дає відчутний освітлювальний ефект, вирівнює тон обличчя. Якщо на шкірі залишилися сліди постакне, пов’язані з надмірним накопиченням пігменту меланіну, то вітамін С з високою часткою ймовірності прибере їх. Також цей компонент стимулює природне вироблення колагену, що в підсумку позитивно позначається на загальному стані шкіри, підвищує її пружність, еластичність. Тобто його можна назвати одним із найкращих вітамінів для поліпшення регенерації шкіри. Відновлення після тих чи інших ушкоджень буде швидшим та ефективнішим.
- Ніацинамід (вітамін В3). Проблеми зі шкірою нерідко виникають унаслідок зниження її захисних бар’єрних функцій. У результаті вона стає більш сприйнятливою до впливу патогенної мікрофлори. Якщо в організмі буде достатньо вітаміну В3, то в шкірі буде більше церамідів – компонентів, що складають основу захисного ліпідного шару. Також ніацинамід нормалізує вироблення себума, сприяє звуженню пор. Цей аспект особливо важливий для жирної шкіри, схильної до висипань. А ще він бере активну участь у боротьбі з гіперпігментацією, яка нерідко розвивається на місці колишніх висипань.
- Пантотенова кислота (вітамін В5). Йому під силу регенерувати шкіру після запальних процесів, забезпечити ранозагоювальний ефект. Під дією вітаміну В5 шкіра швидко відновлюється, купіруються запальні процеси, минає почервоніння, прибираються різні подразнення. За регулярного використання пантотенова кислота здатна підвищити місцевий імунітет, тим самим покращуючи протистояння епідермісу негативним зовнішнім впливам. У косметології також цінний цей компонент завдяки його властивості добре утримувати вологу, зокрема в глибоких шарах епідермісу.
- Піридоксин (вітамін В6). Чинить потужну антибактеріальну дію, у такий спосіб не тільки усуває різні шкірні висипання, а й перешкоджає їхній повторній появі. Але якщо виявиться так, що у вашому організмі міститься недостатньо піридоксину, висипання якраз і почнуть з’являтися.
- Фолієва кислота (вітамін В9). Розмовляючи про те, які вітаміни потрібні для шкіри обличчя, не можна оминути і цей компонент. Він має потужний антиоксидантний ефект, знімає запальні процеси, прибирає почервоніння, запускає внутрішні регенеративні процеси. А ще така добавка заспокоює шкірний покрив, стимулює вироблення колагену, запобігає розвитку гіперпігментації. Якщо в організмі буде достатня кількість вітаміну В9, то шкіра матиме здоровий вигляд, її тон буде рівним і без жодних наслідків запалень.
- Вітаміни D і Е. Ми їх об’єднали в одну групу, оскільки обидві речовини використовуються для підвищення тонусу шкіри, активізації регенеративних процесів, забезпечення її зволоження і захисту від негативних зовнішніх впливів. Також їм приписують комплексний антиоксидантний вплив на організм загалом і, відповідно, на шкіру.
- Філохінон (вітамін К). Це той компонент, який ефективно впорається з набряком, вирівняє відтінок шкіри, зокрема й на місцях, де раніше спостерігалися висипання. Також на практиці доведено його хороший протизапальний ефект.
Особливості лікування шкіри обличчя від прищів за допомогою вітамінів
У тому разі, якщо проблема з висипаннями з’явилася внаслідок авітамінозу, то лікування шкіри обличчя від прищів передбачатиме поповнення нестачі корисних компонентів. Забезпечити це можна різними способами:
- Повноцінне харчування та акцентування уваги на вживання продуктів багатих на ті вітаміни, про які ми говорили вище. Так, вітамін А присутній у рибі, печінці, червоних фруктах і овочах. Цінним джерелом вітаміну B будуть бобові, сир, банани, капуста. На вітамін С багаті цитрусові, болгарський перець, чорна смородина. Щоб організм отримував необхідну кількість вітаміну D, необхідно вживати в їжу жирні сорти риби, молочні продукти. Вітамін Е міститься в рослинних оліях і горіхах, а вітамін К – у гарбузі, висівках, квашеній капусті.
- Прийом відповідних таблеток і капсул з вітамінами для проблемної шкіри. Це зручний і швидкий спосіб заповнити нестачу тих чи інших компонентів в організмі. Тут необхідно з лікарем правильно підібрати склад, а також концентрацію активних компонентів, форму, яка буде найбільш зручною для вас у прийомі.
- Ампули. Їх використовують для ін’єкційного введення вітамінів. Подібне лікування проводиться виключно за призначенням лікаря. Концентрація активних компонентів в ампулах дуже висока. Тому не рекомендується відкривати їх і наносити розчин на шкіру. Це може викликати лущення, опіки та інші негативні реакції.
- Косметичні засоби з багатим вітамінним складом. Випускаються на ринок для домашнього та професійного використання. Різниця між ними в основному в концентрації активних компонентів. Тому використовувати в побуті салонну косметику не рекомендується, адже результат може бути протилежним очікуваному.
Підбираємо правильно вітаміни для проблемної шкіри обличчя
Ще раз хочемо звернути увагу на те, що навіть найкращі вітаміни для проблемної шкіри обличчя необхідно використовувати виключно під контролем лікаря. Надлишок таких речовин в організмі може шкодити так само, як і нестача. І проявлятиметься це в надмірній сухості, почервоніннях, висипаннях. До того ж кожна проблема – індивідуальна. Це означає, що для її вирішення необхідний особливий підхід.
Рекомендуємо звернутися за консультаціями та професійною допомогою до косметологів медичного центру “Призма” в Києві. Лікарі знають, які вітаміни пити для поліпшення шкіри обличчя, і допоможуть підібрати ті препарати та спосіб їхнього приймання, які будуть найефективнішими саме у вашому випадку. Так можна буде отримати максимальний ефект у стислі терміни і без негативного впливу на організм.