Чорні молочні зуби у дитини: причини та як лікувати

Досить багато мам та тат стикаються з проблемою чорних молочних зубів у малюка. У деяких дітей зуби темніють згодом, а є й такі, у яких вони вже прорізуються чорними. Чому так відбувається і що з цим робити, поговоримо у цій статті.

Карієс – найпоширеніша проблема

Карієс – патологічний процес, у якому руйнується тверда тканина. Часто захворювання вражає зуби, що ледь з’явилися, у дітей від півтора року. І на це є кілька причин:

  1. До 3-річного віку слина в дітей віком містить інший рівень кислотності, ніж в дорослих. Тому вона не має ще такої бактерицидної властивості, що створює плідний ґрунт для патогенних мікроорганізмів.
  2. У ранньому віці малюки ще не дуже добре справляються із стоматологічною гігієною.
  3. Емаль молочних зубів дуже чутлива і тонка, тому вона гостріше реагує на пошкоджуючі фактори, ніж емаль постійних зубів.
  4. Один із основних факторів, через який розвивається карієс – часте годування з пляшечки. Є навіть термін – «пляшковий карієс». Особливо шкідливе годування у нічний час, коли виробляється менша кількість слини. Для мікробів – це те, що потрібно.
  5. Що стосується харчування, то, крім годування з пляшечки, провокуючим фактором появи карієсу є вживання великої кількості солодкого.
  6. Ще один момент – недотримання особистої гігієни самими батьками. Поширена практика, коли мама, тато чи бабуся облизують соску чи ложку, як дати дитині. У такий спосіб мікроби дорослого «мігрують» до малюка.

Що робити?

Є дорослі, які вважають, що молочні зуби лікувати не потрібно, адже вони все одно випадуть. Але слід розуміти, що тимчасовий зуб з карієсом може призвести до появи хворого постійного зуба. Більше того, наявність постійної інфекції у роті провокує захворювання ЛОР-органів – звідси гайморит, тонзиліт, фарингіт.

Лікування молочних зубів у дітей зазвичай лікується фторуванням чи срібленням. Але такий метод можна застосовувати лише на ранніх стадіях карієсу. Інакше зуб видаляють, а це може спровокувати зміщення ряду надалі. Тому найважливіше – вчасно виявити проблему та вирішити її.

Наліт Прістлі

Наліт Прістлі – ще одна ймовірна причина чорних зубів у дітей. Нальотом Прістлі називається чорний пігмент, що є результатом життєдіяльності певних бактерій. Такий наліт, як правило, вражає саме молочні зуби. Бактерії можуть передаватися як від дорослих, так і від інших малюків. До речі, наявність цих бактерій у ротовій порожнині дорослих вважається нормальною мікрофлорою.

Фахівці пов’язують наліт Прістлі та поява чорноти на зубах з порушеннями в роботі ШКТ та мікрофлори кишечника. Тому часто такі діти стають пацієнтами гастроентерологів.

Що робити?

Стоматологи запевняють, що наліт Прістлі не несе загрози зубам – це скоріше естетична проблема. У клініках проводять процедури видалення нальоту і покривають зубки спеціальним розчином, який перешкоджатиме потемнінню емалі. Але, на жаль, немає 100% гарантії, що не буде рецидиву.

Чорні зуби у дитини та виношування вагітності

Крім перерахованого вище, є й більш рідкісні причини появи чорних зубів у дітей, пов’язані з періодом вагітності мами:

  • дефіцит кальцію;
  • надлишок заліза та фтору;
  • перенесені інфекційні захворювання;
  • прийом деяких лікарських засобів.

До речі, якщо сама дитина приймає препарати із залізом, тоді зуби можуть забарвитися у чорний, коричневий, синій чи фіолетовий колір. У разі припинення вживання ліків ця проблема зникає самостійно. Якщо вам цікаво знати все про порядок зміни молочних зубів, ласкаво просимо до нашого блогу!

Якщо ви помітили у своєї крихти якісь проблеми із зубами, не зволікайте – запишіться на консультацію в клініку естетичної стоматології «ПРИЗМА», дитяча стоматологія без болю та сліз! Привчайте дитину до стоматологічної гігієни з ранніх років!

 

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві