Зубний камінь: причини, шкода, способи видалення

Для багатьох людей зубний камінь – лише естетична проблема. Зубного болю немає, а отже і до лікаря йти нема чого. Але маємо вас попередити, що утворення зубних відкладень становить загрозу не тільки для зубів і ясен, а й для організму в цілому.

Пропонуємо розібратися, як з’являється зубний камінь і що з ним робити.

Причини виникнення зубного каменю

Причини зубного каменю – сприятливі умови для розвитку бактерій і погана гігієна ротової порожнини. Крім цього, є ще ряд передумов:

  • вживання виключно м’якої їжі;
  • жування тільки на одну сторону;
  • сольовий дисбаланс;
  • викривлення зубного ряду;
  • використання неякісних зубних щіток;
  • курінння;
  • вроджена схильність.

Залишки їжі разом зі слиною і мікроорганізмами утворюють на поверхні зубів м’який наліт, який легко видаляється зубною щіткою і ниткою. Звичайно, за умови, якщо це робити регулярно. В іншому випадку, наліт стає твердим, перетворюючись в відкладення жовтого або коричневого кольору.

Зубний камінь може розташовуватися над яснами і під яснами. Надясневий камінь можна побачити самостійно; в основному, він утворюється в місцях активного слиновиділення, має глінообразную структуру. А ось підясневий камінь – твердий, темно-коричневого кольору. Такі відкладення виявить тільки стоматолог за допомогою зондування або при наявності рецесії ясен.

Шкода зубного каменю

95% нальоту становлять мікроби, які в процесі своєї життєдіяльності утворюють кислоту. Лужне середовище, що міститься в ротовій порожнині, не може її нейтралізувати через наявність зубного каменю. Емаль поступово руйнується, утворюючи сприятливе середовище для розвитку карієсу.

Також зубний камінь заподіює шкоду яснам. Перебуваючи між зубом і яснами, на нього нашаровується новий наліт, який проникає в ясна. Як результат – запалення, гінгівіт, неприємний запах з рота. У запущених випадках розвивається пародонтит. Тому на питання «Чи видаляти зубний камінь?» Відповідь однозначна.

Як видаляють зубний камінь: методи очищення

Прибрати тверді зубні відкладення під силу тільки стоматологу. Раніше чистка проводилася механічним способом, за допомогою гачків. Процедура була досить болючою і малоефективною, оскільки виникали пошкодження ясен і зубної емалі. У наш час професійна чистка зубів вже набагато більш ефективна і безболісна. Сучасна стоматологія пропонує два методи видалення каменю: ультразвуком і Air-Flow.

Ультразвук

Використання ультразвуку для видалення зубного каменю дає стовідсотковий результат очищення ясен і зубів. Процедуру проводять за допомогою ультразвукового скалера, який створює вібрацію і коливання певних частот. Створюваний ефект кавітації виключає зіткнення приладу з поверхнею зубу. Видалення каменя ультразвуком відбувається швидко і практично безболісно. Якщо у людини високий рівень чутливості зубів, то використовують знеболюючий гель.

Air-Flow

Метод Air-Flow застосовують на початкових стадіях утворення зубного каменю – він чудово бореться з м’яким нальотом і пігментацією, роблячи зуби ідеально чистими і гладкими. Також методику використовують в якості допоміжної після видалення відкладень ультразвуком.

Принцип роботи полягає в тому, що на зуби подається розчин (вода і абразивні речовини) під тиском. За допомогою повітряно-абразивної обробки в важкодоступних місцях прибираються залишки відкладень, відбувається полірування емалі.

Профілактика утворення зубного каменю

Запобігти появі твердих зубних відкладень вам допоможуть наступні рекомендації:

  • використання фторовмісних зубних паст (не завжди, а в якості профілактики);
  • чистка зубів ультразвукової щіткою;
  • гігієна ротової порожнини за допомогою іригатора;
  • використання зубної нитки (флосса) після кожного прийому їжі;
  • вживання твердої їжі (редис, яблука, морква).

І найважливіше – відвідування стоматолога-гігієніста раз в 6 місяців. Якщо не нехтувати цим правилом, ви забудете не тільки про зубне каміння, але і про карієс.

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві