Купероз на обличчі – судинна патологія, що вражає дрібні кровоносні судини, розташовані у верхніх шарах епідермісу. Під її впливом судинні стінки розширюються, стають менш еластичними, втрачають здатність звужуватися. У підсумку порушується живлення тканин, погіршується терморегуляція. На обличчі купероз насамперед виражається таким косметологічним дефектом, як судинні зірочки. Сучасний догляд за такою шкірою має містити очищення, зволоження і фотозахист. Тільки так можна буде зберегти привабливість і красу, продовжити молодість. Поряд з домашнім доглядом сучасна косметологія пропонує також безліч професійних рішень, зокрема й для чищення обличчя.
Зараз зупинимося детальніше на тому, який догляд забезпечити особливо чутливій шкірі з вираженими судинними зірочками, розглянемо, чи можна робити ультразвукове чищення в разі куперозу.
Купероз обличчя: які способи чистки підходять
Купероз обличчя – це не тільки естетична проблема. Зважаючи на порушення нормального функціонування судин, спостерігаються збої в обмінних процесах, що відбуваються в епідермісі. Сальні залози починають працювати активніше, розширюються пори. Так організм реагує на порушення терморегуляції і намагається поліпшити відведення тепла. У підсумку шкіра потовщується, але водночас стає більш пухкою і жирною, схильною до появи запальних процесів, гнійників.
Подібний стан дерми вимагає регулярного, але водночас дбайливого догляду та очищення. Це актуально не тільки для домашніх умов, а й для салонних процедур. Так, чистка за куперозу – це та процедура, яка в обов’язковому порядку потребує попередньої консультації лікаря, а часто й не одного. Поряд з косметологом до підбору відповідних способів очищення також може залучатися і дерматолог.
Ті процедури, які передбачають грубий механічний вплив на шкіру, використовувати не можна. Вони розтягують дерму, травмують її, що може призвести до розширення зони куперозу, появи негативних реакцій. За наявності подібних проявів не можна виконувати ручну, лазерну та механічну чистку. Остання сприятиме локальному підвищенню температури шкіри, що призведе до посилення почервоніння на обличчі та інших проявів куперозу. Особливо негативний вплив на стан дерми чинить вакуумна чистка, що забезпечує максимально сильний приплив крові до судинної сітки, спричиняє її розширення. У підсумку купероз дає про себе знати ще яскравіше.
Один з найбільш м’яких впливів на шкіру, схильну до почервоніння, появи судинної сітки, чинить ультразвукове очищення. Вона максимально поверхнево і без травматизму очищає шар дерми, ефективно прибираючи відмерлі частинки, забруднення, надлишок сала. Але при цьому шкіра не перегрівається, не розтягується, судини не піддаються травматичному впливу. Тому відповідь на запитання, чи можна робити ультразвукову чистку за куперозу, буде “так, але з обов’язковою попередньою консультацією лікаря”. Саме він визначить стан вашої шкіри, а також можливість проведення такої процедури.
Ультразвукова чистка при куперозі: особливості процедури
Сама по собі ультразвукова чистка обличчя, зокрема й за куперозу, – це один із різновидів пілінгу. Вона передбачає апаратний вплив на епідерміс, обумовлений впливом ультразвукових хвиль високої частоти. У процесі обробки ультразвук через спеціальне середовище діє на шкіру, буквально руйнуючи зв’язок між відмерлими і живими клітинами, забезпечуючи їхнє більш швидке видалення. Ще в цьому процесі забезпечується відведення надлишкового шкірного сала, що скупчилося в порах. Додатково забезпечується локальний мікромасаж, який також проявляє себе під ультразвуковими хвилями. Особлива ефективність спостерігається на більш молодій шкірі, яка не потребує глибокого впливу.
Сам процес чищення виконується з використанням спеціального приладу скрабера. На його кінчику передбачено скребок, який і передаватиме на шкіру ультразвукові хвилі, що забезпечують одночасно три різні види впливу:
- Механічний. Проявляє себе в усуненні зв’язків між частинками рогового шару і здоровою шкірою.
- Термічний. Спостерігається дуже легке місцеве нагрівання, що сприяє розширенню гирл пір і ефективному видаленню звідти різних забруднень, шкірного сала, вугрів.
- Фізико-хімічний. Ультразвукова чистка обличчя при куперозі також передбачає використання спеціальних косметологічних препаратів, зокрема тоніків, кремів, що в підсумку забезпечує насичення дерми поживними компонентами. Косметолог ретельно підбирає засоби для того, щоб не завдати шкоди шкірі, схильній до судинних зірочок.
При цьому вплив на шкіру максимально атравматичний, поверхневий. Це саме те, що необхідно для шкіри, схильної до куперозу.
Ультразвукова чистка при куперозі: переваги та недоліки
Якщо говорити про переваги, якими наділена ультразвукова чистка при куперозі, то тут варто виділити:
- забезпечення мінімального негативного впливу на шкіру;
- відсутність болю, дискомфорту під час процедури;
- висока ефективність на шкірі різного віку;
- відсутність сезонності: може проводитися в будь-який час року;
- незначна тривалість і невисока вартість.
Після проведення такої процедури поліпшується насичення шкіри киснем, нормалізується терморегуляція, добре очищаються навіть глибокі пори, забезпечується їх звуження. Після чищення на клітинному рівні активізуються обмінні процеси в тканинах, поліпшується насичення крові киснем, знижуються зовнішні прояви куперозу.
Але все ж наявність судинної сітки вимагає від косметолога особливої уваги. Під час консультацій визначається прояв та інтенсивність патології, після чого ухвалюють рішення про доцільність реалізації ультразвукової чистки. Під час самої процедури зони з особливо вираженими почервоніннями часто обходяться скрабером.
Частота проведення салонних процедур при куперозі
Салонні процедури за куперозу рекомендовано проводити з періодичністю не частіше, ніж один раз на місяць, для сухої шкіри і приблизно кожні 2 тижні для жирної шкіри. Вища частота чищення призведе до того, що судини ще інтенсивніше втрачатимуть свою еластичність, перестануть звужуватися, порушиться їхнє живлення, погіршиться терморегуляція.
Процедуру не проводять на етапі відновлення після хімічних пілінгів, лазерного шліфування, пластичних операцій. Оптимальну інтенсивність ультразвукового чищення при куперозі визначить косметолог під час консультації. Є ймовірність того, що процедуру зовсім не проводитимуть, якщо судинна сітка надто виражена і вона торкнулася досить великої поверхні.
Ультразвукова чистка при куперозі: як проходить процедура
Купероз судин обличчя не передбачає особливої підготовки перед ультразвуковим чищенням. Якщо під час попередньої консультації косметолог або дерматолог дозволить її проведення, то єдине, що вам необхідно буде зробити перед процедурою, так це видалити з обличчя косметику. За часом сама процедура займає не більше 15-20 хвилин і передбачає реалізацію трьох основних етапів:
- Попереднє очищення шкіри. Виконується з використанням спеціальних тоніків або міцелярної води, а також гелів або пінок для вмивання. Найчастіше після цього наноситься спеціальний гідрувальний гель, який ще називають холодним розпарюванням шкіри. Під його впливом роговий шар дерми розпушується, що поліпшить його відлущування в подальшому.
- Безпосередньо ультразвукова чистка. Перед її реалізацією на шкіру наноситься особливий гель, перекис водню або ж хлоргексидин, а також тонік, який виступає як провідник. Саме очищення виконується скрабером, який розташовується до поверхні під кутом 30-450.
- Нанесення масок, кремів, що забезпечують заспокійливий, освітлювальний ефект, звуження пор.
Ефективність від такого догляду можна побачити буквально відразу після його завершення. Шкіра виглядає гладкою, світлою, підтягнутою, вирівнюється її відтінок, пори стають менш помітними.
Косметичні процедури при куперозі: що робити після
Після косметичної процедури за куперозу лікар проведе додаткову консультацію, де надасть доглядові рекомендації як для післяпроцедурного періоду, так і загалом.
Так, протягом першої доби не варто користуватися декоративною косметикою, а в найближчі 3 дні займатися активними видами спорту, відвідувати сауну, басейн. Також не рекомендується засмагати як на сонці, так і в солярії найближчий тиждень. На цей же час під забороною буде косметика глибокого впливу, зокрема скраби та пілінги, а також спиртовмісні склади.
Перед виходом на вулицю необхідно буде наносити на шкіру крем з SPF-30 і вищими показниками. Також косметолог індивідуально підбере косметику для домашнього догляду, орієнтовану безпосередньо на шкіру, схильну до куперозу.
У будь-якому разі підхід до дерми із судинними зірочками має бути індивідуальним. І забезпечити це зможуть косметологи медичного центру “Призма” в Києві. Вони знають, які процедури можна робити за куперозу, які доглядові засоби можна використовувати, а чого варто уникати. Це дає їм змогу підбирати індивідуальні рішення для кожного пацієнта. Такі, що забезпечать максимальний ефект без негативного впливу на шкіру, схильну до почервоніння та судинних зірочок. Не відкладайте візит до косметолога. Запишіться на консультацію за телефоном або через онлайн-форму зв’язку просто зараз.