Міфи і правда про відбілювання зубів

Білі зуби виступають маркером краси та успішності, тому в хід йдуть усі доступні методи: від домашніх рецептів до професійного відбілювання. Щодо останнього, то навколо процедури поширено чимало міфів. У цій статті ми підтвердимо або спростуємо найпоширеніші з них.

Відбілювання зубів робити емаль уразливою – міф

Бажання мати сліпучу усмішку – один із найпопулярніших запитів у клієнтів стоматологічних клінік. Але багато хто побоюється, що після процедури емаль стане слабкою та чутливою. Методи, які сьогодні застосовуються в естетичній стоматології, впливають на пігмент дентину, а не на саму емаль. Быльш того, перед проведенням відбілювання стоматолог проведе огляд і за необхідності призначить лікування. Жодної небезпеки для емалі процедура не несе.

Професійне гігієнічне чищення – те саме відбілювання – міф

Професійне чищення зубів – перший обов’язковий етап перед процедурою відбілювання. А ще – це процедура, яку потрібно проходити абсолютно кожного разу на півроку. Чищення дозволяє позбутися м’якого нальоту та зубного каменю. В результаті процедури емаль стає природним кольором, але ніякого відношення до відбілювання це не має.

Відбілювання далеко не безболісна процедура – правда

Щодо хворобливості, то від частини це правда. Але справа скоріше не в самій процедурі, а післяпроцедурному режимі, під час якого може спостерігатися реакція на гаряче та холодне першого дня після відбілювання. Після проведення процедури лікар обробить поверхню емалі спеціальним гелем, який знижує чутливість і порекомендує відповідну зубну пасту та ополіскувач. Чи можна часто відбілювати зуби? Можна, але не частіше 1 разу на рік.

Після відбілювання потрібно дотримуватись спеціальної дієти – правда

Протягом першого тижня після процедури необхідно дотримуватись певної дієти, а точніше уникати продуктів, що фарбують емаль. До них відносяться чорний чай, кава, червоне вино, шоколад, буряк та ін. Докладніше про те, що можна, а що не можна дізнайтися з іншої статті.

Усі зуби піддаються відбілюванню – міф

На жаль, не всі зуби можна вибілити. Наприклад, якщо на поверхні емалі присутні плями від прийому медикаментів, то їх позбутися за допомогою відбілювання неможливо (в цьому випадку якраз підійдуть вініри). Також процедуру не проводять при карієсі, тріщинах та запаленні ясен. У цих випадках спочатку слід провести санацію порожнини рота.

Відбілювання можна проводити вдома – правда

Існує безліч засобів для домашнього відбілювання – це і смужки, і перекис водню, і сода, і навіть активоване вугілля. Але якщо смужки не викликають побоювання, оскільки були розроблені спеціально для самостійного застосування, інші способи викликають сумніви. Незважаючи на те, що перераховані вище методи допомагають у відбілюванні, але їх часте або неправильне застосування може сильно пошкодити емаль і ясна. Краще не вдаватися до самостійних методів відбілювання, попередньо не проконсультувавшись із лікарем, щоб бажаний результат не засмутив вас.

Посмішка буде як у акторів Голлівуду – міф

Якщо еталоном посмішки для вас є Меган Фокс або Том Круз, і ви розраховуєте, що після відбілювання ваша посмішка буде такою самою – ми вас трохи розчаруємо. Те, що ми бачимо практично у всіх селебріті – це вініри (керамічні накладки). Відбілювання дозволяє висвітлити зуби на 2-8 тонів.

Ефект відбілювання зберігається протягом усього життя – міф

На жаль, це не так. Харчові звички, куріння, екологія – все це зводить білизну зубів нанівець. Як би людина не намагалася, на зубах з часом утворюється наліт. Професійні чищення допоможуть зберегти ефект довше, але для бездоганного результату відбілювання потрібно проводити знову.

Відбілювання зубів має протипоказання – правда

Процедуру не можна проводити при:

  • наявності карієсу
  • тріщинах, не каріозних ураженнях емалі
  • чутливість зубів
  • гострі течії пародонтиту
  • вагітності та годуванні груддю.

Також не рекомендується проводити процедуру людям, які не досягли 16 років, зважаючи на те, що до цього віку емаль зубів ще остаточно не сформувалася.

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві