Патологічне стирання – це одна з найактуальніших проблем на сьогодняшній день, якій не уділяють потрібної уваги лікарі-стоматологи, що призводить до незворотніх змін. В клініці естетичної стоматології «ПРИЗМА» більшість стоматологічних маніпуляцій направлено на лікування та спостереження пацієнтів з патологічним стиранням. Наша ціль – мінімальна інвазивна реабілітація пацієнтів через своєчасне інформування про необхідність лікування даної патології на раннії етапах з метою уникнення ще більшої втрати тканин зубів.
Можливо, не всі чітко можуть зрозуміти актуальність цієї проблеми, не одразу візуалізуючи її. Якщо ви відчуваєте чутливість по жувальним та ріжучим краям від холодного та солодкого, спостерігаєте скрегіт зубами, особливо вночі (бруксизм), зжимання зубів (особливо під час стресу); гіпертонус жувальних м`язів, постійне їх напруження (дуже часто у спортсменів); клацання та болісність скронево-нижньощелепного суглоба, – то це ознаки наявності патологічного стирання. Об’єктивно, зменшується висота коронок зубів, видно узури, фасетки стирання, оголюється дентин. І це тільки естетичні ознаки. Функціонально, з’являється хруст суглоба, знижується висота прикусу, тягнучи за собою появу мімічних зморшок, підборідних складок, опускання кутів роту.
Якщо проблема патологічного стирання не вирішується на початкових етапах, це тягне за собою значне руйнування тканин зубів: пошкоджується пульпа і корінь зуба, ситуацію вже важко виправити, що робить малоінвазивну реабілітацію неможливою. Наша задача – зберегти вітальність зубів ( зуби залишаються живими).
Способи вирішення проблеми патологічного стирання повинні мати комплексний підхід та цілий ряд маніпуляцій. Першочергово, це детальна діагностика суглобів за допомогою комп’ютерної томографії, та гнатологічне дослідження: у пацієнта знімаються відбитки, виготовляються моделі та вивчається отримана картина, а далі в артикуляторі відновлюється втрачена висота прикуса, і за допомогою воска моделюється форма зубів, котру ми повинні отримати після лікування. У нас в руках – майбутній вигляд прикуса і зубів пацієнта. Тільки після ретельної діагностики можливий правильний вибір методу лікування. В нашій стоматології широко використовується відновлення втраченої висоти за допомоги реставрації фотополімерним матеріалом, коли залучені в процес лікування зуби практично не обробляються. Всього за декілька відвідувань ми не тільки відновлюємо зуби, але і реабілітуємо всю оклюзію. Рішення в найменших втручаннях в тканини зубів. Головний результат – зуби залишаються живими зі збереженням більшості тканин. Також можливі ортопедичні методи лікування з використанням естетичних видів протезування (вініри, коронки). Після лікування пацієнти ретельно спостерігаються і перебувають на диспансерному обліку.
Наша стоматологічна клініка в Києві зробить все можливе, щоб зберегти здоров’я ваших зубів. Тільки своєчасна діагностика і правильний вибір методу лікування допоможуть нам в вирішенні проблеми патологічного стирання в коротші терміни з найменшим втручанням.
Чи можна лікувати зуби уві сні? Відповідь на це питання знаходиться у нашій новій статті.