Реабілітація травмованих кінцівок – більше ніж загоєння пошкоджених тканин та зрощування кісток. Це ціла низка заходів, які сприяють повноцінному одужанню та дають можливість повернути втрачені функції організму. Відновлення після переломів, розривів зв’язок та сухожилля, вивихів, травм хребта під контролем фахівців допомагає уникнути посилення наслідків та скоротити час на одужання.
При усвідомленому підході та комплексному лікуванні людина має більше шансів повернути свій повноцінний комфортний спосіб життя з колишнім рівнем активності.
Загоєння серйозних пошкоджень – процес тривалий. Часто травмована частина тіла фіксується в певному положенні, як, наприклад, при переломі кісточки або зап’ястя, розриві або розтягненні зв’язок. Тривале знерухомлення призводить до атрофії та зниження функціональності органу. Зміщення кісток може спричинити порушення кровопостачання. Деякі травми суглобів або переломи біля них можуть призвести згодом до остеоартриту, якщо вчасно не пройти комплексну реабілітацію.
Навіть при успішному та своєчасному лікуванні потрібен комплекс процедур, спрямованих на відновлення функцій травмованого органу.
Зрощення кісток та загоєння тканин – один з етапів лікування, але не останній. Пацієнти стикаються з переліком ускладнень, які є результатом травмування.
Подібні порушення з часом прогресують і призводять до розвитку різних захворювань кісток, суглобів та інших тканин. Яскравий приклад тому – контрактура суглоба, яка проявляється в обмеженні рухливості, ускладненні або неможливості згинання/розгинання кінцівки. На жаль, відчутні ознаки та симптоми ускладнень виявляються через кілька років після початку розвитку та прогресують без лікування.
Спортивні травми – не виняток. Не так важлива причина, скільки наслідки. Особливо, коли необхідно повернути та зберегти здоровий стан травмованого органу та повернутися до занять та тренувань.
Реабілітація під контролем фахівців допомагає уникнути розвитку незворотних патологій та зберегти функціональність кінцівки на колишньому рівні.
Курс відновлення та реабілітаційні методи залежать від характеру травми, стану здоров’я та віку конкретної людини.
Програма реабілітації складається лікарем ортопедом-травматологом медичного центру для кожного пацієнта індивідуально. Пацієнт проходить відновлення під контролем реабілітолога, який займається програмою, стежить за виконанням її етапів та прогресом. При необхідності на етапі проходження відновлювального курсу в програму можуть вноситись зміни, погоджені з лікарем.
Наша мета – досягти максимально можливого відновлення без хірургічних втручань.
Головна мета – повернути пацієнтові його колишній спосіб життя, з тим рівнем активності та рухливості, який можливий. Якою мірою можливе відновлення, залежить від тяжкості пошкоджень, результатів лікування, стану здоров’я та особливостей пацієнта, тривалості та виконання програми реабілітації.
Комплекс реабілітаційних процедур забезпечує:
Завдання реабілітації – допомогти людині, а не погіршити її проблему, до чого часто наводять спроби самолікування та виконання процедур відновлення без контролю лікаря реабілітолога. Фахівці медичного центру спостерігають за виконанням вправ, правильністю та чіткістю дій, а також станом пацієнта під час реабілітації. За потреби програма коригується.
Тривалість залежить як від характеру пошкодження, віку та стану здоров’я людини, так і від відповідального виконання приписів лікаря.
Коли настає візуальне відновлення, людина повертається до звичного способу життя. Згодом можна виявити, що травмоване місце не справляється зі своїми завданнями. Рука не утримує вагу, або нога нестійка, начебто послабшала, або коліно не тримає, і відчувається дискомфорт. Все це свідчить про зниження функціональності органу, який отримав травму. Таких прикрих наслідків можна уникнути саме за своєчасної реабілітації.
Головне завдання – відновити їх силу та еластичність, повернути рухову активність кінцівки. Нема універсальної програми реабілітації. Її індивідуально складає лікар реабілітолог.
Залежить від характеру та ступеня пошкодження. Але, часом обійтися без хірургічного втручання можна. Правильно підібраний комплекс заходів з реабілітації під наглядом лікарів – шлях до нормального функціонування коліна та свободи руху.
м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)
Без вихідних 8:00 до 20:00
відділення естетичної стоматологи
відділення естетичної косметології та реабілітації
Задайте їх нашому фахівцеві