Як перестати боятися стоматолога?

Дентофобія, чи страх перед стоматологами – проблема досить поширена. Вона може виявлятися як у легкій, так і у тяжкій формі. Цей страх призводить до того, що людина уникає відвідування лікаря, посилюючи проблеми із зубами. Про те, як подолати страх стоматолога, ми поговоримо в цій статті.

Чому виник страх стоматолога?

Якихось 30-40 років тому стоматології були зовсім не такими, як зараз. По-перше, не було приватних кабінетів, а були лише державні поліклініки. По-друге, в кабінетах стояло кілька крісел, тому переступаючи поріг, людина вже бачила “біль та страждання” іншого пацієнта. А це саме по собі наганяло тривогу. По-третє, звук брязкотіння бормашини звучав голосно і жахливо, віддаючи вібрацією по всьому тілу.

А чого тільки коштувала процедура видалення зубних відкладень — її робили гачками, а не ультразвуком як сьогодні. І все це було нещодавно. Що говорити про ще більш ранні часи, коли єдиним лікуванням зубів було його видалення. Не дивно, чому у людей розвинулася фобія до стоматології.

Чого ми боїмося зараз?

Здавалося б, сьогодні все зовсім по-іншому: світлі кабінети, зручні крісла, сучасне обладнання, кілька видів анестезії, але людей ще переслідує страх. І на те є свої причини:

Раніше пережитий негативний досвід

Можливо, колись ви лікували зуб, і вам було боляче. Це могло бути ще в дитинстві, але випадок так сильно закарбувався в пам’яті, що досі вас не відпускає. Подолати такий страх стоматолога можна поступово, про це трохи згодом.

Страх зганьбитися

У деяких людей підвищений блювотний рефлекс як реакція на чужорідне тіло у ротовій порожнині. Тому людина, яка знає про свою проблему, боїться, що “щось піде не так” і вона зганьбиться перед лікарем. Цей страх вкрай рідкісний, але все ж таки зустрічається. І якщо той, хто зараз читає цю статтю, дізнався у цьому пункті себе — знайте, ви не одні. Позбутися такого роду стоматофобії можна за допомогою седації.

Страх позбутися зубів

Якщо людина довго терпить зубний біль, рятуючись знеболюючими та народними засобами, то проблема ускладнюється. І начебто зрозуміло, що тягнути більше не можна, але є страх, що хвороба зайшла настільки далеко, що доведеться вирвати зуб.

Як виявляється дентофобія?

Мабуть, немає людей, хто б не турбувався чи не хвилювався перед візитом до лікаря. Тут швидше йдеться про страх невідомості. Подолати такого роду страх нескладно. Але якщо йдеться саме про фобію, то впоратися із цими почуттями практично неможливо.

Що відбувається із тілом?

Людина, яка відчуває ціпенюючий страх, стає неконтрольованою, що виражається у вигляді:

  • прискореного серцебиття;
  • панічних атак;
  • утрудненого дихання;
  • непритомності;
  • агресії.

Не допомагають умовляння, а спроби хоча б зазирнути до рота закінчуються істерикою. Іноді відбувається і таке, що людина, яка усвідомлює проблему, починає її заперечувати. Таким чином виходить замкнене коло: проблема посилюється, лікування стає важчим, дентофобія посилюється.

Як перестати боятися стоматолога та вилікувати зуби?

Отже, ми розібралися з причинами і тим, що відбувається з людиною на момент почуття страху. Ми наведемо кілька правил, які допомагають долати фобію. Відразу зазначимо, цей шлях нелегкий і нешвидкий, але якщо вам вдасться його подолати, то можете пишатися собою. А бонусом у вас будуть вилікувані зуби.

Оберіть клініку, лікаря та сходіть на консультацію.Сьогодні всі клініки надають консультацію, під час якої проводиться огляд та стоматолог озвучує проблеми. Розкажіть лікареві про свої страхи. Практично кожен спеціаліст у своїй практиці стикався з тими, хто боїться лікуватися, тому зможе виробити тактику, за якої процедури стануть можливими.

Ходіть із кимось за компанію. Це може бути чоловік/дружина, друг, сестра, мати і т.д. Відчуваючи підтримку навіть з-за дверей, вам буде легше впоратися зі страхом

Проходьте лікування крок за кроком. Якщо в результаті дентофобії у вашій ротовій порожнині з’явився цілий ряд проблем, робіть все поступово, починаючи з найпростішого – чищення зубів.

Попросіть стоматолога розмовляти чи мовчати. Комусь важливо, щоб лікар коментував кожну свою дію, а когось це дратує і наганяє ще більше страху. Головне, домовтеся заздалегідь.

Оберіть метод знеболювання. Сьогодні існує ціла низка препаратів: заморожуючі уколи, спреї, гелі. Для деяких виходом є медикаментозний сон, у клініці естетичної стоматології “Призма” ми практикуємо цей вид анестезії.

Пообіцяйте собі щось. Наприклад, якщо ви вилікуєте зуб, купіть собі парфуми/сукню/щось смачне тощо. Зосередьтеся на цій думці.

Зверніться до психолога. Якщо ваша фобія настільки сильна, що ви не можете навіть проходити повз стоматологічні клініки, зверніться до фахівця і разом пропрацюйте ваш страх.

Пам’ятайте, що довше ви тягнете, тим серйознішими будуть проблеми із зубами. Адже всім нам хочеться якомога довше залишатися здоровими та красивими. Почніть боротьбу з фобією прямо зараз, а лікарі естетичної клініки “Призма” з радістю вам у цьому допоможуть. Якщо у вас виникли ускладнення після видалення зуба, стоматологія Призма допоможе вам вирішити цю проблему. Відповідь на питання “як лікувати СНЩС” ви знайдете в нашому блозі.

 

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві