Акупунктура для вагітних

Беременная чувствует себя хорошо

Акупунктура для вагітних – терапевтичний захід, дія якого спрямована на усунення болю, дискомфорту, забезпечення загального поліпшення стану пацієнток, які перебувають у делікатному положенні. Виконується вона виключно за рекомендацією лікаря після знайомства з індивідуальною клінічною картиною, наявністю супутніх патологій. Схему лікування в цьому разі складають індивідуально для кожної пацієнтки, а лікар протягом усього курсу контролює як стан жінки, так і ефект від маніпуляцій.

Зараз зупинимося детальніше на тому, за яких станів застосовуватиметься акупунктура під час вагітності та після пологів. Виділимо низку обмежень на проведення рефлексотерапії. Розпишемо, як проходить таке лікування.

Голковколювання під час вагітності: основні показання

Голкотерапія під час вагітності на сьогодні – це доволі поширена і безпечна техніка, що набула широкого застосування у Франції, Німеччині та інших європейських країнах. Поступово така тенденція поширюється і на Україну. До основних показань до проведення цієї процедури відносять:

  1. Ранній і пізній токсикоз. Доведено, що в першому триместрі вагітності рефлексотерапія здатна прибрати ранкову нудоту, блювоту і нездужання, мігрень. Вона виводить токсини, що спричиняють подібні прояви – покращується недостатній обмін речовин; знижує втому, забезпечує розслаблення – покращується якість життя загалом.
  2. Патології сечового міхура, болі в спині, а також інші проблеми, спровоковані зростанням дитини. Найчастіше спостерігаються в другому триместрі вагітності й пов’язані зі збільшенням ваги та розмірів плода. Голковколювання також здатне прибрати тонус матки.
  3. Дратівливість, часта зміна настрою, депресивні стани, безсоння. У цьому разі нормалізується психоемоційний стан вагітної жінки, що позитивно позначається як на її загальному самопочутті, так і на стані плода.
  4. Тазове передлежання дитини, нормалізація артеріального тиску, суглобові болі та інші симптоми, які спостерігаються в третьому триместрі вагітності.
  5. Підготовка до пологів. Голковколювання вагітним дає змогу зменшити біль під час переймів, а сам процес проходить легше, мимовільно і швидко. У деяких випадках за допомогою голковколювання стимулюють родову діяльність на терміні 40-41 тиждень вагітності.
  6. Як безпечніша альтернатива фармакотерапії, акупунктура також може бути ефективним методом лікування і для вагітних, які страждають не пов’язаними з виношуванням дитини захворюваннями, такими як гастрит, бронхіт, та інші.

Дослідження показують, що цю процедуру також можна проводити і після пологів, зокрема для поліпшення вироблення грудного молока, полегшення післяпологової депресії, контролю над післяпологовими кровотечами тощо.

Але повторимося, що така терапія може проводитися виключно під ретельним контролем лікаря та за умови відсутності протипоказань до її проведення.

Коли голковколювання під час вагітності не проводиться

Поряд із більш ніж значним переліком показань, існує також низка клінічних станів, за яких голковколювання під час вагітності не проводиться:

  • наявність доброякісних і злоякісних новоутворень різного ступеня;
  • вади в розвитку центральної нервової системи;
  • анемія, тромбози, гемофілія та інші захворювання кровотворної системи;
  • інфекційний стан, включно з різними видами гепатитів;
  • низка патологій серцево-судинної системи;
  • надмірне виснаження або високе напруження організму;

Варто розуміти, що в низці випадків рефлексотерапію проводять винятково для зняття симптоматики та поліпшення загального стану, тоді як сам процес лікування буде перенесено вже на період після народження малюка. Доцільність проведення такої процедури визначить лікар після комплексної діагностики стану пацієнтки.

Мигрень к беременной
Мігрень у вагітної

Голкотерапія під час вагітності: як проходить процедура

З огляду на те, що голковколювання для вагітності несе в собі низку вагомих переваг і для майбутньої мами, і для плода, процедура стає все більш популярною в сучасній медичній практиці. У будь-якому разі починається вона з консультації лікаря. На цьому етапі рефлексотерапевт має переконатися, що у вас немає протипоказань до проведення процедури. На прийом необхідно прийти з індивідуальною картою вагітної або ж із випискою з лікарні. Інформація, представлена тут, дасть змогу лікареві зрозуміти, як протікає вагітність, які проблеми та складнощі є. У низці випадків може бути призначено додаткове обстеження. Чекати, що акушер-гінеколог видасть направлення на акупунктуру вагітним не варто, оскільки такого лікування в стандартизованих протоколах на сьогодні не передбачено. Але рекомендувати процедуру найбільш прогресивні лікарі можуть.

Якщо протипоказань до рефлексотерапії не виявлено, складається графік проведення. За часом один сеанс займає в середньому 30-40 хвилин. Саме проведення процедури проходить у такій послідовності:

  • пацієнтка приймає зручне для себе положення: найчастіше сидячи або лежачи на боці;
  • лікар обробляє зону впливу антисептиками і вводить спеціальні голки в активні точки: в основному це кисті рук, стопи, вушні раковини: може супроводжуватися незначним дискомфортом, відчуттям легкого оніміння;
  • по завершенню часу процедури голки витягують, а шкіру знову протирають розчином антисептика.

Буквально одразу після завершення рефлексотерапії можна йти додому. Будь-яких побічних реакцій з боку організму тут не спостерігається. Деякі жінки, які пройшли процедуру, відзначають легке почервоніння й оніміння в зоні впливу. Воно мине саме собою через кілька годин. Боліти місце введення голок не повинно.

Тривалість курсу голковколювання

Кількість сеансів голковколювання для вагітних, так само як і необхідність або можливість проведення цієї процедури визначає лікар після знайомства з клінічною картиною пацієнтки. Найчастіше стабільний ефект досягається вже після 3-5 процедур. Кожен візит до клініки починатиметься з того, що лікар уточнюватиме стан вагітної, з’ясовуватиме, чи змінилася симптоматика після попереднього сеансу. У низці випадків можуть знадобитися додаткові коригування в майбутньому, зокрема й кількість процедур.

Якщо вас цікавить голковколювання в разі токсикозу, болю в спині та інших патологічних станів, пов’язаних із вагітністю, звертайтеся за додатковими консультаціями та професійною допомогою до лікарів медичного центру “Призма” в Києві. Попередню консультацію можна отримати за телефоном або через онлайн-сервіси зв’язку. Усі наступні призначення будуть зроблені після прийому у лікаря клініки.

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві