Як проводиться лікування дитини під медикаментозним сном

Проведення стоматологічного лікування дитини – це завжди кропітка і відповідальна справа. Адже основне завдання лікаря не лише кваліфіковано надати медичну допомогу, а й зробити це без шкоди психічного стану дитини. Але що робити, якщо дитина не хоче або боїться йти до лікаря і сідати в крісло, не кажучи про те, щоб відкрити рот і дозволити зробити якусь процедуру?

Правильно підготувати дитину. І це завдання не лише лікарів, а й батьків! Докладніше про це ви можете прочитати у нашому блозі, у статті «Як підготувати дитину до відвідування стоматолога»

Але бувають випадки, коли дитина дуже маленька, всі умовляння марні, і дитина все одно боїться, чи треба пролікувати багато зубів або видалити зуби? Що тоді?

Рішення – це медикаментозний сон. У всьому світі використовують цей вид анестезії, щоб лікування дитини було якісним, безболісним та комфортним.
Нагадаємо, що медикаментозний сон – це введення дитини у стан сну шляхом інгаляції препарату Севоран.

Які аналізи слід здати перед лікуванням?

Перед проведенням лікування уві сні за тиждень проводиться консультація лікаря-анестезіолога. Анестезіолог збирає докладний анамнез дитини, після чого призначає необхідні аналізи:

  • Загальний аналіз крові
  • Електрокардіограма
  • Огляд у педіатра та суміжних фахівців за потребою
  • Додаткові аналізи призначаються індивідуально за потребою

Як проводиться процедура медикаментозної седації

Після приходу до медичного центру батьки з дитиною заходять до передопераційної спокійно, без поспішних дій. Чим менше часу пройде від приходу в центр до початку введення дитини в сон, тим менше побоювання та стресу відчуватиме дитина. До моменту першого вдиху препарату батьки можуть тримати дитину за руку або бути поруч.

Дитина вводиться у стан поверхневого сну шляхом інгаляції Севорану через маску. Всі подальші дії (накладання датчиків моніторингу, вимірювання всіх необхідних параметрів, внутрішньовенне введення препаратів, інтубація) – призначаються за чіткими показаннями анестезіолога та проводяться, коли дитина спить і зовсім нічого не відчуває.

Після цього починається стоматологічне лікування чи хірургічні маніпуляції. Весь час, поки дитина в наркозі, поруч із нею знаходяться дитячий лікар – стоматолог, медична сестра, лікар-анестезіолог-реаніматолог, медична сестра-анестезистка.

Який моніторинг проводиться під час лікування дитини під наркозом

У процесі лікування лікар-анестезіолог відстежує всі необхідні показники:

  1. ЕКГ
  2. насиченість тканин киснем
  3. прикладає пульсоксиметр
  4. вимірює артеріальний тиск
  5. вимірює температуру тіла
  6. проводить газовий моніторинг
  7. вимірять усі показники дихання

Як захистити дихальні шляхи під час стоматологічного лікування дитини

Залежно від тривалості та обсягу стоматологічних втручань, захист дихальних шляхів від спроби сплюнути, покашляти, від попадання води та сторонніх предметів, тобто від усіх ризиків при лікуванні – використовуються ларингеальні маски та інтубаційні трубки. Який саме вид захисту необхідний і показаний кожному конкретному пацієнту, вирішує анестезіолог. Варто розуміти, що це для безпеки та надійності лікування.

За який час до проведення наркозу можна годувати та поїти дитину?

Їсти можна за 6 годин до лікування уві сні, а пити просту воду за 2 години до маніпуляції.
Важливо: Питні йогурти, кисіль, кефір, молоко, газовані напої, будь-які непрозорі рідини прирівнюються до їжі.

У якому одязі краще прийти на лікування під медикаментозним сном?

Одяг повинен бути максимально комфортним для сну. Наприклад, трикотажні штанці та кофточка з довгим рукавом. Бажано, щоб не було вовни, рюшів та паєток. Головне – зручний одяг, щоб маленький пацієнт зміг комфортно спати.

Що відбувається після лікування під медикаментозним сном

Як тільки припиняється подача препаратів, дитина починає прокидатися. На це може піти від 10-15 хв. Ще деякий час дитина може досипати або спати. За цей час анестезіолог спостерігає за параметрами ЕКГ, насиченням тканин киснем, артеріальним тиском, пульсометрією, температурою тіла. Коли лікар переконується в тому, що все в нормі, він знімає всі датчики, перевіряє дихання, запрошує батьків і чекає, коли дитина повністю прокинеться. На це все може піти близько години. Головне нікуди не поспішати і дати дитині прокинутися у спокої.

Який стан дитини після пробудження?

Це досить індивідуально. Деякі діти швидко стають бадьорими та веселими, а інші можуть бути млявими деякий час. Все залежить від тривалості наркозу та обсягу виконаних маніпуляцій.

Відпускаємо дитину тільки після того, коли вона не потребує допомоги лікарів та персоналу. А далі – лише кохання та підтримка батьків та своєчасний огляд у дитячого стоматолога!

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві