Немеют пальцы на руках: что делать?

Расстроенная девушка показывает пальцы руки

 

Пальці на руках німіють: діагностуємо патологію

Лікування оніміння пальців на руках: основні рішення

Німіють великі пальці на руках: профілактичні заходи

 

З тим, що німіють пальці на руках, стикається багато людей. Найчастіше подібне явище проявляє себе під час сну. Некомфортна поза призводить до того, що судини перетискаються, погіршується місцевий кровообіг. Також це явище може спостерігатися в разі тривалого носіння кілець, браслетів, тісного одягу. Але якщо проблема часто дає про себе знати, якщо чинить негативний вплив на якість життя, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Оніміння може бути симптомом низки захворювань. Комплексна діагностика дасть змогу встановити точну причину подібного явища і призначити оптимальне лікування, тим самим запобігши серйозним наслідкам.

Зараз зупинимося детальніше на тому, чому німіють пальці на руках, як проходить діагностика і яким може бути лікування та профілактика цієї патології.

Від чого німіють пальці на руках: основні причини

Якщо німіють пальці на лівій, на правій руці, але дискомфорт минає швидко, то приводу для занепокоєння немає. Найімовірніше, у процесі сну ви перетиснули судини або нерви. З подібною проблемою часто стикаються і вагітні жінки: набряклість також може чинити тиск на нервові закінчення. Щоб оніміння минуло якнайшвидше, підніміть руки вгору і в такому положенні кілька разів зігніть і розігніть пальці.

Рука женщины с растопыренными пальцами

Але, якщо пальці рук німіють часто, включно з мізинцем і безіменним на правій або лівій руці, відчувається дискомфорт у подушечках, якщо неприємні відчуття не минають швидко, то подібні прояви – небезпечний симптом, що може сигналізувати про наявність таких патологій:

  1. Серцево-судинні хвороби. Можуть супроводжуватися збоями в кровообігу.
  2. Хвороба Рейно. Передбачає порушення течії крові в дрібних судинах, в основному кистях рук, стопах. Нерідко супроводжується підвищеною блідістю шкіри.
  3. Периферична нейропатія, що розвивається внаслідок травм, перенесених інфекцій. Вражає периферичну нервову систему.
  4. Артроз, артрит, бурсит. Це ті патології, які також спричиняють перетискання нервів і, як наслідок, німіють кінчики пальців на руках.
  5. Збій у роботі ендокринної системи. Такі захворювання, як гіпотиреоз, цукровий діабет, також здатні спричиняти оніміння пальців рук.
  6. Авітаміноз. Є ймовірність того, що в пацієнта спостерігається нестача необхідних вітамінів, мінералів.

Відповідаючи на запитання, чому німіють пальці на руках, переважно під час сну, також можна виділити такі захворювання, як розсіяний склероз, анемія та цироз печінки. Але такі причини на практиці трапляються дуже рідко. У разі, коли проблема спостерігається тільки з одного боку, то оніміння може спричинятися тунельним синдромом, тромбозом верхніх кінцівок, передінфарктним станом, остеохондрозом хребта в грудній та/або шийній зоні.

Але, незалежно від того, в чому причина появи патології, ігнорувати її виникнення не можна. Необхідно звернутися до лікаря за професійною допомогою.

Пальці на руках німіють: діагностуємо патологію

Тільки комплексне обстеження і професійний підхід дадуть змогу встановити точно те, чому німіють пальці на руках під час сну. Консультація має починатися з візиту до терапевта. У деяких випадках потрібне залучення таких лікарів, як невролог, кардіолог, невропатолог, ендокринолог, ревматолог. Спочатку проводиться опитування, під час якого складається приблизна клінічна картина стану здоров’я пацієнта. З’ясовується, чи були перенесені травми, чи стикалася людина з тими чи іншими інфекціями, хворобами. Перевіряється чутливість пальців, зап’ястя, вивчаються рефлекси, виконується попередня оцінка стану опорно-рухової системи.

Щоб зрозуміти, від чого німіють подушечки пальців на лівій, правій руці, можуть призначатися такі обстеження:

  • клінічний аналіз сечі та крові: дасть змогу зорієнтуватися в загальному стані здоров’я пацієнта;
  • УЗД, ехоенцефалограма, МРТ головного мозку: допоможуть виявити ушкоджувальні фактори на етапі їхньої появи та в більш серйозних випадках;
  • електрокардіограма для визначення здоров’я серцевого м’яза;
  • рентген шийного, грудного хребетного відділу: покаже защемлення судин, нервів, якщо воно є;
  • міографія: покаже, наскільки коректно працює м’язова, нервова система;
  • доплерографія: використовується з метою оцінки прохідності артерій.

Напуганный мужчина показывает руки

Далеко не завжди з першого разу вдається встановити те, чому німіють пальці на руках. Проводяться послідовні обстеження різних органів, систем. Тільки повна оцінка здоров’я пацієнта дасть змогу поставити коректний діагноз і призначити оптимальне та ефективне лікування.

Лікування оніміння пальців на руках: основні рішення

Ви маєте розуміти: якщо німіють пальці на правій або ж лівій руці, то найчастіше це лише прояви супутніх патологій. Прибрати подібний прояв допоможе тільки правильно складене лікування. З огляду на причину оніміння, лікар буде розписувати як медикаментозне лікування, так і додаткову фізіотерапію. У першому випадку часто застосовують препарати, що стимулюють роботу головного мозку, міорелаксанти, ліки для поліпшення роботи міокарда і периферичної циркуляції крові, позбавлення від серцево-судинних захворювань, лікування анемії. Якщо кінчики пальців на руках німіють унаслідок нейропатії периферичних нервів, призначають препарати, покликані відновити судинний тонус, що призведе до мінімізації периферичного опору в них.

Нерідко призначаються курси вітамінів і мінералів, хондропротекторів. Така терапія позитивно впливає на відновлення пошкоджених нервових судин, структур хребта.

У своїй більшості лікування захворювань, що супроводжуються тим, що німіють мізинець і безіменний пальці на обох руках, також міститиме в собі фізіотерапію. Вона підвищить ефективність медикаментозних препаратів, допоможе прибрати спазми, набряклість, повернути нормальну мікроциркуляцію крові. До такої терапії відносять:

  • Масаж. Здійснюючи точковий вплив на проблемну ділянку, найчастіше це кисті рук, комірцеву зону, рідше – все тіло. Надає тонізувальний ефект на організм, позитивно впливає на захворювання неврологічного, судинного плану.
  • Лікувальна гімнастика. Забезпечує загальнозміцнювальний ефект, покращує кровообіг. Навіть елементарні нахили, повороти тулуба, голови дають гарний ефект у разі, якщо німіють кінчики пальців на обох руках.
  • Мануальна терапія. Її дія спрямована на підвищення еластичності сухожиль, відновлення їхньої цілісності, інтенсифікації кровообігу. З її допомогою вдається повернути м’язову силу в руки, прибрати ущільнення, поліпшити приплив крові до кінцівок.
  • Фізіотерапія. Включає в себе гірудо- і магнітотерапію, лазерний вплив та інші маніпуляції, покликані нормалізувати кровообіг у кінцівках, запустити регенеративні процеси, поліпшити метаболічні реакції.

Лікар підбирає оптимальні процедури та їхню кількість з огляду на клінічну картину пацієнта.

Улыбающаяся девушка показывает руки

Німіють великі пальці на руках: профілактичні заходи

Будь-якій хворобі простіше запобігти, ніж лікувати. Виконуючи профілактику в разі, коли німіють пальці на руках, ви не тільки приберете неприємні симптоми, а й мінімізуєте ймовірність розвитку серйозніших захворювань. До базових рекомендацій у цьому разі належать:

  1. Відмовтеся від носіння занадто вузького одягу, особливо в рукавах. Це стосується насамперед суконь, блузок з тугими гумками на манжетах. Також рекомендується прибрати прикраси, що здавлюють. У холодну пору року вибирайте рукавички з еластичних натуральних тканин.
  2. Мінімізуйте носіння важких предметів. Це одна з найчастіших причин того, що німіють великі пальці на руках.
  3. Під час тривалої роботи за комп’ютером намагайтеся регулярно, з періодичністю раз на годину, робити невеликі перерви, розминаючи руки. Незайвим буде виконання простої лікувальної гімнастики.
  4. Намагайтеся уникати стресів. Постійне перебування в нервовому стані чинить серйозний негативний вплив на організм загалом.
  5. Приберіть шкідливі звички, використовуйте принципи здорового харчування. Основний акцент зробіть на рибі, яйцях, печінці, молочних і морепродуктах, а також інших продуктах, що містять вітамін В12.

Ці рекомендації актуальні і як профілактика розвитку патології, і у випадку, якщо вже німіють кінчики пальців на руках.

У будь-якому разі не варто нехтувати професійною допомогою. Якщо ви опинилися в подібній ситуації, зверніться до лікарів медичного центру “Призма” в Києві. Тут ви отримаєте комплексну діагностику та оптимальне лікування, що дасть змогу позбутися і дискомфорту від оніміння рук, і захворювань, які сприяли його прояву.

Читайте также

Адреса

м. Київ, вул. Сагайдачного, 25
метро «Поштова площа»
(Подільський район)

Час роботи

Без вихідних 8:00 до 20:00

Пошта

відділення естетичної стоматологи

[email protected]

відділення естетичної косметології та реабілітації

[email protected]

Телефони

відділення естетичної стоматологи

+380444251313 +380952691313 +380672161313

відділення естетичної косметології та реабілітації

+380444250313 +380503461313 +380674111313

Залишилися питання?

Задайте їх нашому фахівцеві