Способи схуднення без дієт: ТОП-10 рекомендацій
Зайві кілограми – це не тільки естетична, а й фізична, емоційна проблема, до вирішення якої люди підходять по-різному. Але жорсткі короткострокові обмеження в їжі, періодичні набіги у фітнес-клуб і виснажливі тренування – це не ті способи схуднення, які вам потрібні. Лікарі роблять ставку на правильно складену дієту, помірні, але водночас регулярні заняття спортом. Це те, що дійсно допомагає скинути вагу. Але треба розуміти, що досягнутий результат треба підтримувати: все це має стати частиною вашого життя. Якщо в якийсь момент часу ви розслабитеся і повернетеся до колишнього способу життя, ожиріння повернеться назад.
Далеко не всі з нас готові до глобальних змін свого життя. Але це не означає, що необхідно відмовитися від своєї мрії про красиву і струнку фігуру. Навіть незначні зміни звичного способу життя здатні дати позитивний ефект без уповільнення метаболізму, розладів у роботі системи травлення. При цьому досягнутий ефект зберігається на все життя. Зараз зупинимося більш детально на ефективних способах схуднення без дієт. Виділимо ті моменти, які здатні завдати шкоди вашому здоров’ю. Підкажемо, які методики схуднення присутні в арсеналі сучасної медицини та косметології.
Небезпечні способи схуднення
Якщо ви зіткнулися з проблемою зайвої ваги, то необхідно подумати не тільки про те, які є способи схуднення, а й про їхню безпеку. Неправильний підхід до вирішення цієї проблеми здатний завдати серйозної шкоди організму. Отже, до чого не треба вдаватися навіть за дуже великого бажання схуднути:
- Використання монодієт. Передбачає вживання в їжу якоїсь однієї категорії продукту: гречка, банани, м’ясо, яйця, кисломолочні продукти тощо. Варіантів тут дуже багато, але всі вони призведуть до одного: ваш організм не отримуватиме достатньої кількості корисних речовин. Це спричинить сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів, призведе до м’язової слабкості, частих головних болів. Також спостерігатимуться загострення хронічних захворювань, ви станете більш сприйнятливими до хвороб загалом.
- Голодування. Відмова від їжі – це те, що позбавить організм вітамінів, мінералів, корисних жирних кислот, а разом із цим енергії для повноцінного й активного життя. Також це сприятиме зниженню рівня глюкози, що в підсумку призведе до неконтрольованого апетиту. Ба більше, вже 12-14-годинна перерва в прийомі їжі сприймається організмом як голодування. А це означає, що як тільки ви що-небудь з’їсте, організм почне накопичувати жири “про запас”.
- Відмова від жирів і вуглеводів. Для повноцінної роботи організму потрібні мононенасичені жирні кислоти, повільні вуглеводи. Але тут треба розуміти, що йдеться не про смажену картоплю, булки, торти. У раціоні людини, яка худне, обов’язково мають бути присутніми риба, різноманітні горіхи, рослинна олія, бобові, м’ясо. Це те, що запобіжить розвитку атеросклерозу, забезпечить повноцінну роботу серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, мозку, органів зору, збереже здоров’я й красу волосся. До того ж, щоб схуднути, не можна виключати з раціону улюблені продукти, адже ви ризикуєте зірватися в будь-який момент. Єдине що необхідно, так це дещо переглянути раціон.
- Вживання жироспалювачів. Кожна людина, яка стикалася із зайвою вагою, хотіла б мати диво-таблетку, яка допоможе скинути ненависні кілограми легко, швидко. Але, на жаль, такого рішення не існує. Принаймні для тих, хто шукає способи схуднення без шкоди для здоров’я. Сьогодні на ринку жироспалювачі представлені в таких категоріях як аноретики, діуретики, термогеніки, ліпотропіки, стимулятори обміну речовин. Але вони несуть у собі серйозну шкоду для здоров’я. Медицина довела, що їх використання може стати причиною розвитку гіпертонії, виразки шлунка, гастриту, безсоння, холециститу, панкреатиту, ендокринних патологій, цукрового діабету, проблем із серцево-судинною системою. Вони викликають підвищену емоційність, що підвищує сприйнятливість до стресів, може призвести до нервових зривів.
- Надмірне вживання фруктів. Багато охочих схуднути вважають, що якщо вони відмовляться від солодкого і замінять його фруктами, то зможуть досягти бажаного результату. Але не можна забувати про те, що всі фрукти і ягоди без винятку містять у складі фруктозу – той самий цукор, тільки природного походження. До найбільш калорійних варто віднести банани, виноград, хурму, персик. Дієтологи рекомендують з’їдати не більше 2-3 фруктів на день (200-300 г).
Тепер, коли ви розумієте, як не можна худнути, наведемо низку рекомендацій, що дадуть змогу позбутися зайвих кілограмів без ризику для здоров’я.
Способи схуднення без дієт: ТОП-10 рекомендацій
Зараз наведемо найкращі способи схуднення без дієт, якими може скористатися абсолютно кожен:
- Їжте повільно. Розтягуючи прийом їжі, ви відчуєте насичення набагато раніше, тим самим знизивши обсяг споживаної їжі та калорійність. Ретельне пережовування також сприятиме спалюванню калорій.
- Додайте у свій раціон салат і з’їдайте його першим. Так ви зможете знизити калорійність обіду, зменшите кількість вживання іншої, більш калорійної їжі. Ось тільки не заправляйте салат майонезом та іншими жирними продуктами.
- Спробуйте замінити вживані продукти на менш калорійні. Так, свинину можна замінити на курку, скумбрію – на тілапію. Постарайтеся не додавати цукор у каву або чай, приберіть вершки, покупні соуси, стежте за кількістю з’їденого хліба. Так ви зможете “відмінусовувати” з раціону мінімум 200-300 ккал щодня.
- За півгодини до їди випиваєте склянку води. Сприятиме зниженню апетиту і швидшому насиченню. Також забезпечить нормальне перетравлення їжі, мінімізуючи її перехід у жирові відкладення.
- Відрегулюйте час прийому улюбленої їжі. Розглядаючи способи схуднення без дієт, зазначимо, що будь-які обмеження в прийомі їжі сприятимуть зривам. Тому можна їсти навіть солодке, тільки постарайтеся робити це в першій половині дня, коли організм працює максимально ефективно, перетравлюючи все, що ви вживаєте. Також постарайтеся скоригувати продукти. Той самий торт із масляним кремом можна замінити на легші мусові десерти – задоволення те саме, а калорій у рази менше.
- Не забувайте про повноцінний сон. Усі способи схуднення без дієт розраховані на те, що ваш організм отримуватиме повноцінний відпочинок протягом 7-8 годин. Також намагайтеся лягати спати не пізніше 23:00, що сприятиме виробленню мелатоніну і повноцінному відпочинку..
- Приберіть рідкі калорії. Замініть солодкі газовані напої, молоко, соки водою й отримаєте ефективний, але безпечний спосіб схуднення. Так ви зможете знизити денну калорійність не менше, ніж на 250 ккал. Лимонади та енергетики не дадуть насичення, зате поставлять в організм багато швидких вуглеводів, які відкладуться на боках, животі, стегнах.
- Їжте не пізніше, ніж за 3 години до сну. Ніч – це той час, який організм має витрачати на повноцінний відпочинок, а не на перетравлення їжі. До того ж вечеря після 21:00 знижує чутливість організму до глюкози, що й може стати причиною набору зайвої ваги та появи інших проблем зі здоров’ям.
- Додавайте перекуси. Так ви не з’їсте більше під час основних прийомів їжі та не будете відчувати голод. Перекуси мають бути різноманітними, корисними та низькокалорійними. Це можуть бути фрукти або овочі, йогурт, сир, горіхи, протеїнові коктейлі. До того ж так ви наситите свій організм корисними вітамінами, харчовими волокнами.
- Підвищуйте щоденну активність. І для цього необов’язково відвідувати спортзал. Якщо є можливість, ходіть на роботу пішки, користуйтеся сходами, а не ліфтом. Періодично на робочому місці робіть короткі розминки. Заведіть звичку гуляти перед сном. Ходьба, як спосіб схуднення вже неодноразово довела свою ефективність у боротьбі з ожирінням на практиці. Це те, що дозволить вам витрачати калорії без особливого навантаження.
Способи схуднення для ледачих
Поряд з усіма способами корекції ваги, про які ми говорили вище, сучасна медицина і косметологія пропонує низку рішень, що можна назвати способами схуднення для ледачих. Сюди можна віднести:
- Апаратну корекцію фігури. Передбачає використання ультрафіолетового випромінювання, біполярних радіохвиль, роликових і вакуумних масажів, пресотерапії, міостимуляції, мезотерапії, RF-ліфтингу, різних обгортань.
- Голковколювання. Цю методику активно використовують у багатьох країнах світу для корекції фігури. Голковколювання для схуднення передбачає вплив на точки на тілі пацієнта, що відповідають за потяг до солодкої, жирної їжі, що знижує апетит. Завдяки цьому спостерігається природне і безпечне схуднення.
Усі ці методики дають змогу скорегувати фігуру, позбутися локальних жирових відкладень. Але якщо не переглянути спосіб життя загалом, не змінити раціон харчування, втрачені кілограми повернуться назад. Це означає, що швидкий спосіб схуднення без дієт – це не варіант. Тут потрібен комплексний і планомірний підхід, що включає як апаратну методику, так і перегляд підходу до харчування і способу життя загалом.
Підбиваємо підсумки
Вище ми навели перевірені способи схуднення, які дадуть змогу не тільки скинути зайві кілограми, а й утримувати оптимальну вагу впродовж усього подальшого життя. Основа всього – це правильне харчування і помірна рухова активність. При цьому у вас не повинно бути якихось жорстких обмежень у їжі, адже організм має отримувати всі необхідні йому поживні речовини. Постарайтеся уникати трансжирів, що містяться у фастфуді, магазинній випічці, маргарині. Зробіть ставку на цільнозернові крупи та хліб, птицю, рибу та інші білкові продукти з низьким вмістом жиру. Збільште обсяг споживаних овочів, тоді як фрукти краще їсти в першій половині дня, як варіант – під час першого перекусу. Корисні для здоров’я жири містяться в лляній, оливковій олії, авокадо, горіхах.
Щоб не з’їсти зайвого, зважуйте їжу або використовуйте чашки, ложки для вимірювання об’єму. Постарайтеся більше рухатися, щоб активно витрачати енергію. При цьому ви можете самі вибрати той варіант, як тренуватися. Виберіть те, що буде найбільш прийнятним і цікавим для вас: танці, ходьба, біг, плавання, відвідування спортзалу тощо.
І останній момент, на якій хотіли б звернути вашу увагу, так це на те, що треба орієнтуватися на власне відображення в дзеркалі, а не на цифру, що відображається на вагах. Вага може йти не так швидко, як вам того хотілося б, адже під час збільшення фізичних навантажень нарощуватиметься м’язова маса, а вона важча за жир.
Схуднення без дієт, виснажливих занять у залі – це реальність. Головне підійти до цього питання комплексно і професійно. Під час складання раціону харчування необхідно враховувати не тільки кількість споживаних калорій, а й правильність розподілу білків, жирів і вуглеводів. Якщо ви не впевнені, що зможете зорієнтуватися в цьому самостійно, зверніться до дієтологів медичного центру “Призма” в Києві. Лікар пояснить усі тонкощі та нюанси процесу схуднення і допоможе розробити такий раціон харчування, підбере апаратні процедури, надасть список заборонених продуктів. Вони враховуватимуть ваші індивідуальні особливості та допоможуть отримати бажаний результат без негативного впливу на організм.